Roblox Nasıl İndirilir?

anlatamadım

New member
Günden güne artan Roblox furyası ülkemizde de oyuncusunu daima arttırmakta. 100 milyonu aşkın aylık faal oyuncuya sahip olan Roblox platformu, Piggy, Murder Mystery 2 ve son devrin tanınan dizisi Squid Game’in uyarlaması olan ‘Squid Game Roblox’ oyununa da yer veriyor.

Bu yüzden bizde sizler için vakit geçirmeyi pek eğlenceli hale getiren Roblox’u Windows, IOS, Android ve MacOS için nasıl indirebileceğiniz hakkında kısa ancak öz bir rehber hazırladık.

Windows/MacOS için Roblox indirmek

• Adım #1: Buradan Roblox’un ana sayfasına gidip üyelik açıyoruz.
  • Adım #2: Üyelik açtıktan daha sonra site üzerinden bir oyuna giriş yapmaya çalışmak otomatik olarak sisteminize en uygun istemciyi indirebileceğiniz bir yönlendirme açacak.
  • Adım #3: İndirme süreci bittikten daha sonra Windows/MacOS işletim sistemine uygun bir biçimde çalıştırarak yükleme sürecini bitiriyoruz.
Windows/MacOs için indirmek: Adım #1 Buradan Üyelik açabilirsiniz

Üyeliğimizi açıp giriş yaptıktan daha sonra karşımıza Roblox’un ana sayfası çıkıyor. Sol üstteki “Games” sekmesinden tüm oyunlara göz atma imkanımız mevcut.

Adım #2 Rastgele bir oyunu seçip indirme başlatıyoruz

Tüm oyunları gözlemledikten daha sonra rastgele bir oyuna girip “Play” butonuna bastığınızda oyunun istemcisi yüklü olmadığı için Roblox istemciyi kurmanızı isteyecek. Ekrana gelen “Download and install” tuşuna basarak indirmeyi başlatıyoruz.

Adım #3 Yönlendirmeler aracılığıyla indirmemizi yapıyoruz

• Roblox işletim sisteminize uygun bir biçimde indirmeyi başlatacaktır
  • İndirme süreci bittikten daha sonra Windows kullanıcısı iseniz “RobloxPlayerLauncher” uygulamasına, MacOs kullanıcısı iseniz “Roblox.dmg” uygulamasına 2 kere tıklayarak uygulamayı çalıştırın
  • Yükleme süreci bittikten daha sonra “Ok” tuşuna basarak indirmeyi bitiriyoruz
Android ve iOS için Roblox nasıl indirilir ?

Roblox bilgisayarda olduğu kadar taşınabilir platformlarda da çok tanınan bir oyun. Çeşitli oynanış tiplerine mesken sahipliği yapması ve pek epeyce platform üzerinden ücretsiz bir biçimde erişilmesi oyunu gün geçtikçe daha fazlaca tanınan hale getirdi. Telefonlarınızda Roblox oynamak için Android aygıtlar Play Store, iOS aygıtlarda ise App Store üzerinden fiyatsız bir biçimde Roblox’u indirip oynayabilirsiniz. Taşınabilir için indirme linklerini aşşağıda bulabilirsiniz.