Oğlunuz Yarın Çıkacak: Randy Rainbow’un Aşk, Kargaşa ve Trump Anıları

Bakec

Member
Adınız — gerçek adınız — Randy Rainbow ise, kariyer seçenekleriniz sınırlıdır. Banka başkanı mı? Mafya mı? Hayır. Beyin cerrahı mı? Muhtemelen değil. Tom Brady’nin adı Randy Rainbow olsaydı, NFL Onur Listesi’ne gitmek yerine Chelsea piyano barında gösteri melodileri çalıyor olabilirdi.

Belki de bu adamın yolu önceden belirlenmişti: Rainbow, 40, bir YouTube yıldızı. Komedi, hiciv ve müzikal tiyatroyu ustaca karıştırdığı videoları yarım milyar kez izlendi; “Pembe Gözlük Turu” geçen yıl ülkeyi baştan başa dolaşıyor; ve bazı çevrelerde, bundan sonra hangi haberin dikkatini çekeceğini tahmin etmeye çalışmak salon oyunudur. (Twitter’ın şu anki favorisi: Tucker Carlson’ın, uh, testosteron düzeylerini artırmaya yönelik alışılmadık yaklaşımı.)

Ve şimdi, St. Martin’s Press tarafından bu hafta yayınlanan ve onun yükselişiyle ilgili anı, “Kendimle Oynamak” geliyor. içe dönük genç, yatak odasında sosyal medya yıldızıyla dudak senkronizasyonu yapıyor.

Randy Rainbow ve ben, bir Broadway hangout’u olan Joe Allen’ın Bumble profilini incelerken gündüz içiyoruz. Kısa süre önce Rainbow Tinder’dan atıldı; neden olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Teorimi sunuyorum: belki o çevrimiçi ünlü Randy Rainbow’u taklit ettiği için rapor edildi? “Ey!” diyor, biraz memnun. Bir flört uygulamasında halka açık bir figür olmanın riskleri olduğunu nazikçe öneriyorum. “Neden, ne olacak? dedi martini zeytinini kemirerek. “Demek istediğim, seks kasetleri hakkında endişelenmem gereken bir noktaya gelmedi…” sonra, mükemmel bir komedi zamanlaması ile, “İnşallah, oraya varır.”

Burada, başlığının çok yakın zamana kadar Rainbow’un kurgucu, görüntü yönetmeni ve müzik yönetmeni olduğu gerçeğine gönderme yapan “Oyun”u tartışmak için buradayız. tüm videolarının yanı sıra yıldız. “Hayatımdaki kadınlara, anneme, büyükanneme ve ayrıca bana ilham veren idollere ve ikonlara bir aşk mektubu” yazmak istedi. Ama aynı zamanda, cilt yıllar önce Astoria’daki küçük stüdyo dairesinin zemininde yatmış, uyanık olduğu saatlerin çoğunu çektiği videoları düşünerek, “Neden” diye soran, genç benliğine, zorbalığa uğramış yabancıya da bir mektuptur. bunu yapıyor muyum? Gidip para kazanmam gerekiyor ama evde kalıp bunun üzerinde çalışmam gerektiğini hissediyorum ama nedenini bilmiyorum.”

Anı, “hayatımdaki kadınlara” bir aşk mektubu olarak tasarlandı ve Rainbow dedi. genç, kararsız benliğine bir mektup. Kredi… The New York Times için Lia Clay Miller

Hayranlarının çoğu için Rainbow, favori Broadway şov şarkılarını kullanarak zekice politik yorumlar yapan bir yıldızdan çok daha fazlasıdır. Son beş yılda, ülkenin işlevsiz siyasetini çarpıtan videoları, kızgın bir ulusun buna gülmesine yardımcı oldu. Salgının zirvesinde Anthony Fauci’ye övgüsü, West Side Story’den “Officer Krupke” nin ezgisi ve geç saatlerde Patti LuPone ile yaptığı düet gibi ısırır, tatlıdırlar ve bazen her ikisi de en baştadır. 2020, “Donald Got Kovulduysa”, “Eğer Annem Evlenirse” melodisine “Çingene”den.

Bir arkadaşı olan komedyen Judy Gold, “Komedi bir silah olabilir ve Randy komedi silahlarında dünya rekoru sahibidir” dedi. “Sürekli çok kızgınım” gibi. Bu gerilimi nasıl serbest bırakırız? Ve işte bu çok güzel söylenen, komik ve çok gerçekçi olan ve bir şekilde bizi yücelten şarkı. Kendileri adına konuşamayacakları kadar çok kişi adına konuşuyor.”

Bu günlerde Rainbow, olağanüstü bir sayı için ve onlar için konuşuyor. Görsel ölçüm ve analiz platformu Tubular Labs’e göre, sosyal medya platformlarında 3.12 milyon takipçisi var. Hayranları arasında, kendisine çok çok teşekkür mektubu yazan Hillary Clinton da var. Ayrıca birçok Rainbow videosunun hedefi olmasına rağmen Kellyanne Conway’in avukatı ve kocası George Conway tarafından sık sık retweet ediliyor.

Ancak Rainbow özellikle politik olmadığını iddia ediyor. “Bazı insanlar DNC tarafından bazı gündemleri zorlamak için işe alındığımı düşünüyor. Tek gündemim Carol Burnett olmak.” Hayran kulübü ayrıca Broadway kraliyetine kadar uzanıyor. 2019’da Lin-Manuel Miranda tweet attı, “Sondheim @RandyRainbow için gerçekten deli, onu son gördüğümde bana dedi ki: “Şu anda şarkı sözü yazan herkes kadar iyi. Ve yaptığı şey daha zor.”

“Playing with Myself”, Rainbow’un tarihinin izini sürüyor: Long Island’da büyüyen, atkuyruğu taklit etmek için pijama altlarını başına geçiren ışıltılı tek çocuk; tombul ortaokul öğrencisi kilosu hakkında alay etti, bu da birkaç yıl anoreksiyaya yol açtı; Florida’ya taşınmış, odasında oturmuş Barbra ve Judy’yi dinleyen ve arkadaşının duvara çizdiği New York silüetinin ışıltılı fonuna bakan depresif ve içine kapanık tiyatro çocuğu.

22 yaşında, New York City’e taşındı ve her zamanki gibi göz kamaştırıcı işlere girdi: Hooters’ta maître d’, şehvet düşkünü bir yetenek ajanının resepsiyonisti. Yapmadığı tek şey? Seçme. “O odalara giremezdim. Hayır. Her şeyden korkardım” dedi. “22 yaşındaydım ama hala amniyotik sıvıyla kaplıydım. Çok korunaklı bir anneydim.”

“Bu doğru” diyor söz konusu anne Gwen Rainbow. Oğlunun yeteneklerinden asla şüphe duymadı, örneğin dünyanın en iyi 10 yaşındaki “Merhaba Dolly!” dudak eşleştiricisinden bir bilim adamı olarak üstün olduğunu görmek için biraz daha hevesli olsa bile. Ama spot ışığına can atan kişinin de kendinden son derece emin olduğunu söyledi.

Bir arkadaşı olan komedyen Judy Gold, “Komedi bir silah olabilir” dedi. “Ve Randy, komedi silahlarında dünya rekoru sahibi.” Kredi… The New York Times için Lia Clay Miller

“Randy’nin arkadaşları vardı, ancak çoğu zaman evde kalmayı seçerdi ve uzun süre kendi başına kalırdı” dedi. “Asla elini uzatmazdı.”

Rainbow’un mücadelelerini birleştiren, babasıyla zehirli olan ilişkisiydi, dedi annesi. Baba Jerry, davulcu ve şarkıcıydı ve muhteşem bir sesi vardı, ancak oğlu genç olur olmaz, çocuğun yeteneklerini kıskanmaya başladı. Gwen Rainbow, “Bu rekabet gücü, Randy hissetti ve sonunda açıklamak zorunda kaldım” dedi. “Baban senden hoşlanmadığında nedenini anlamıyorsun.”

Ailesi sürekli kavga etti ve mizah onun başa çıkma mekanizması haline geldi. “Bunu büyükannemden, annemden öğrendim, her şeye – sıkıntı, depresyon – cevap vermenin yolu bu konuda şaka yapmaktı” dedi.

Bu fikir, erken dönem “Randy Rainbow Mel Gibson ile Çıkıyor” serisinden (ki aynı zamanda Rainbow’un güçlü sezgisel oyunculuk becerilerini de gösterir) en son Gov. Florida’nın “GAY!” yayınlandıktan sonraki ilk 11 gün içinde yaklaşık üç milyon görüntüleme aldı. Rainbow’un hediyesi, kesinlikle dehşet verici, trajik ve en kötü insan davranışını almak ve “insanların bu konuda daha iyi hissetmesini sağlamak, çünkü ben kendimi böyle daha iyi hissettirdim” dedi.

Bu günlerde Rainbow oldukça iyi hissediyor ve bunun iyi bir nedeni var. Trump’ın başkanlığının karanlığını üstlenerek herkesin bildiği bir isim haline gelirken, DeSantis ve Marjorie Taylor Greene’in (“Gurl You’re a Karen”) son videolarının da kanıtlayabileceği gibi, hicvedecek çok sayıda manşet buldu. Kitap turu bu hafta başladı ama şimdiden ne yazacağını düşünüyor.

“Bir sonraki kitabımın tam ‘Şehirde Seks’ gibi olacağını düşünüyorum. Bir flört kitabı” dedi. “Belki de kendime ‘Ah, bu bir kitap araştırması…’ dersem bu beni dışarı çıkmaya zorlar ve bu beni hayatımın aşkını bulmaya yönlendirir.”

Belirli bir tür var mı?

“Jake Tapper” diyor tereddüt etmeden.

“Baba, ciddi, sorumlu, benden deva alacak, cevaplar var” dedi, “çünkü bende yok. İhtiyacım olan kişi bu. Amerika’nın erkek arkadaşı Jake Tapper. Hazır olduğuna karar verirse, kendimi Bumble’dan uzaklaştırıyor olabilirim.”

Ayrılırken Rainbow’a taktığı bir yüzüğü soruyorum. Küçük bir taç gibi mi görünüyor? Yüzüğü gözlerimden yaklaşık üç inç uzakta gösteriyor.

“Pamuk Prenses koleksiyonundan,” dedi. “Bu yüzüğü sana bir erkek verirse, onunla evlenme. Benim için, kitap turum için aldım. Kraliçe’nin ‘Bana kalbini getir ‘ dediği kutudan ilham alıyor. : Teşekkür ederim. Başıma pijama altı giymeme izin verdiğin için ve Pamuk Prenses oynamama izin verdiğin için teşekkür ederim.”

New York’ta kitap turu başlamadan birkaç gün önce tanıştığımızda merak ettim: Annem gidiyor muydu?

“Ah lütfen,” dedi Gwen Rainbow. “Otomatik bağışıklık hastalığım var, hayatımı ellerime alıyorum. Tabii ki orada olacağım.”