Konyaspor’da Muhammet Demir: Lige daha âlâ konsantre olduk

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Dünya Kupası niçiniyle liglere verilen ortada Antalya’nın Belek turizm bölgesinde kamp çalışmaları yapan Konyaspor’da grubun golcü ismi Muhammet Demir, açıklamalarda bulundu.

Kampın ağır fakat hoş geçtiğini belirten Muhammet Demir, “Yoğun, hoş ve sert geçti. Benim de kısa bir sakatlık dönemim vardı. Maçlar bitmedilk evvel bir sakatlanmıştım. Ben de kadroya kampta dahil oldum. Benim için de yorucu ancak hoş ve keyifli geçti. Kamp ortamımız da keyifliydi” diye konuştu.

“HÜCUM MANASINDA BİRAZ GERİDE KALDIK”

Tek forvet ya da çift forvet oynamanın kendisi için fazlaca kıymetli olmadığını, kadronun performansının daha bedelli olduğunu lisana getiren deneyimli golcü, “Yeni bir gruba gelip, adapte olmak kolay değil. Dönem başında da ekibe biraz geç katıldım. Fakat adaptasyon sürecini çabuk atlattığımı düşünüyorum. Gruba çabuk adapte oldum. Çift forvet ya da tek forvet oynamak benim hayli değer verdiğim hususlar değil. Ekibin ne oynadığı benim için daha kıymetli. Burada da bir şeyler oynamaya, bir şeyler ortaya koymaya çalışıyoruz. Burada santrfor olarak oynamak sıkıntı. Zira kolay değil. Biroldukca şeyi âlâ yapıyoruz. Lakin atak manasında biraz geride kaldık. Bunun önüne geçmek için elimizden geleni yapıyoruz. Doğal kolay değil. Biraz da vakte muhtaçlığımız olduğunu düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

“AVRUPA’DAN ELENMEK, LİGE ODAKLANMA MANASINDA KADROSU OLUMLU ETKİLEDİ”

Konyaspor’un Avrupa’dan elenmesinin kendilerinin lige odaklanması manasında olumlu etkilediğini tabir eden Muhammet Demir şöyleki konuştu:
“İllaki alışma süreci oluyor. Giden, gelen oyuncular, adaptasyon süreci, kimi vakit form düşüklükleri atak manasında bizi zahmete sokuyor. Daha epey defansif manada öne çıkıyoruz. Lakin bu da makûs bir şey değil. Çok berbat gitmediğimiz için o denli gözüküyor. Ligin 4’üncü sırasındayız. Avrupa’dan elenmek bence grubu müspet etkiledi. Lige daha epey sarıldık, daha epey motive olduk. Bir an düştü herkes zira bunu kimse beklemiyordu. Biz de beklemiyorduk. Lakin bu biçimde bir düşüşten daha sonra, çıkış illaki lazım. O çıkışı da sağladık. Kolay değildi o çıkışı sağlamamızda. Avrupa’dan elenmemiz bence müspet manada katkı sağladı” biçiminde konuştu.”

“İLHAN HOCA İSTEDİĞİ MAKSATLARA VARACAK”

Teknik yönetici İlhan Palut ile ilgili fikirlerini de aktaran 30 yaşındaki futbolcu, “İlhan Hoca, Allah nasip ederse istediği maksatlara varacak diye düşünüyorum. İnşallah evvel buradaki misyonunu tamamlar. Fakat ondan sonrasındasında herkes üzere, futbolcular üzere teknik takımlar de başarılı olmayı, daha üstte olmayı dilekler. O da bence arzuladığı, istediği düzeyleri yakalayacak. İnşallah oralarda da buradaki üzere muvaffak olur” diye konuştu.

“MİLLİ EKİP HAKKINDA HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEK İSTEMİYORUM”

Milli kadro hakkındaki kanıları sorulan deneyimli golcü, “hiç bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

“TARAFTARIMIZI STADYUMDA DAHA ÇOK GÖRMEK İSTİYORUM”

Konyaspor taraftarını stadyumda daha fazlaca görmek istediklerini lisana getiren Muhammet Demir, “Ben taraftarımızı daha hayli görmek istemiyorum. Buraya deplasmanda geldiğimde taraftarları stadı daha fazlaca doldurmuş görüyordum. Açıkçası bu sene biraz daha eksik üzere hissediyorum. Daha hayli gelmelerini, daha epey takviye vermelerini istiyorum. İçerde taraftarla birlikte, dolu bir statta oynamak sahiden itici bir güç. Rakip olarak da geldim burada oynadım ve o baskıyı hissettim. bu biçimde baskılar benim hoşuma masraf. Dediğim üzere sayı olarak beklentimin altında kaldı. Zira hayli daha dolu statlarda oynadık. Herkesi bekliyoruz bu manada. Liderimiz, hocamız, oyuncular bu mevzuda benimle hemfikirdir. Herkesi daha epeyce maçımıza bekliyoruz” sözlerini kullandı.

“BÜYÜK GRUPLARDA OYNAYAYIM, ORALARDA KALAYIM, ORALARDA KALMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPAYIM ÜZERE İSTEKLERİM, İSTEKLERİM HİÇ OLMADI”

Bireysel maksatlarının her vakit olduğunu fakat kendisine genel olarak kısa vadeli gayeler koyduğunu tabir eden Muhammet Demir, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Futbolu Konya’da bırakmak, niye olmasın. Hedeflerim her vakit var lakin bunları kimselerle paylaşmam, kendi içimde fiyatım. Ekseriyetle de kısa vadeli maksatlar koyarım. Örneğin şu an Konyaspor’dayım ve bu dönemi en düzgün biçimde hem gol sayısı olarak, tıpkı vakitte kadro olarak üstte bitirme amacım var. hayatımın hiç bir devrinde, gençken de buna dahil, gidip büyük kadrolarda oynayayım, oralarda kalayım, oralarda kalmak için her şeyi yapayım üzere isteklerim, isteklerim hiç olmadı. Olduğum yerde başarılı olmak isterim. Fırsat gelirse alışılmış niye olmasın, istemişimdir ki geçmişte de fırsatım da oldu. kimi vakit başarılı olduk, kimi vakit başarısızlıklar, herkeste olduğu üzere bizde de var. Lakin dediğim üzere o denli bir tutkum hiç bir vakit olmadı. Tek tutkum futbol oynamak, başarılı olmak.”