Karıştırılmış, Sarsılmış, Yuvarlanmış, Fırlatılmış, Sarsılmış, Karıştırılmış Kokteyller İçin Ansiklopedik Yeni Bir Kılavuz. . .

Bakec

Member
Bar terimleriyle “bumerang”ın ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Noah Rothbaum’un yardımıyla David Wondrich tarafından düzenlenen “The Oxford Companion to Spirits and Cocktails”i okumadan önce okumadım. Şimdi yapıyorum ve bilgiler beni oldukça neşelendirdi.

Bumerang, bir barda barmen tarafından diğer barda bir barmene gönderilen bir içkidir. Cam streç filmle kapatılacak ve uygulama aşağı yukarı yasa dışı olduğu için bir kese kağıdına veya go-box’a sıkıştırılacaktır. Müşteriler kurye görevi görür.

Adı, kokteyl satan arkadaşınıza güzel bir içecek gönderirseniz, karşılığında bir tane alacağınız gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

“Oxford Companion to Spirits and Cocktails”, yapım aşamasında neredeyse on yıl olan muazzam ve güvenilir bir bilim çalışmasıdır. Kitap, 834 sayfada yaklaşık 1.150 girişle, konusunun neredeyse her yönünü, absinthe kaşıklarından maserasyona ve Zombie’ye kadar kapsıyor.

Yarasa kanatlı salon kapılarından girer gibi giriyorsunuz. Hayatınızdaki meraklı içici için bir kopya satın alın ve belki o size bir tanesini bumerangla geri gönderir.

Eski bir İngiliz profesörü olan Wondrich, özellikle Esquire için uzun zamandır içki tarihçisi ve yazarıdır. Kitapları arasında “Imbibe!” (2007), James Beard Ödülü kazanan ilk kokteyl kitabıydı.

Her ikisi de bu kitaba katkıda bulunan miksolog Dale DeGroff ve bar sahibi Audrey Saunders gibi isimlerin yanı sıra, son birkaç on yılın kokteyl rönesansında önemli bir oyuncu oldu. Düzgün yönetilen bir ülkede, DeGroff’un yüzü bir posta pulunda olurdu.

Barınız artık taze meyve suları ve kaliteli alkollü içkiler kullanıyorsa, restoranınızın bir kokteyl listesi var ve içki dükkanınız 60 çeşit viski taşıyor – “e” olmadan heceleyin – bu kitap ısrar ediyor – bir zamanlar altı, Wondrich ve onun 150 katkıda bulunan kişisi bir teşekkürü hak ediyor.

David Wondrich Kredi. . . Daniel Silbert

Bir katılımcı olarak Lauren Viera, “Bir kişi gerçekten iyi yapılmış bir kokteyl içtikten sonra geri dönmek zordur. ”

Bu hareket bazı vaazları ve gösterişleri (mumlu bıyıklar, etkilenmiş dövmeler, ince çizgili yelekler, şirin içecek isimleri, şişirilmiş faturalar) ortaya çıkardıysa, ödenmesi gereken küçük bir bedeldi.

“The Oxford Companion to Spirits and Cocktails”deki bazı materyaller nispeten ağır ilerliyor. Örneğin, kömür filtrasyonu, kriyo ekstraksiyon, ısı eşanjörleri, ekşi mayşe ve su banyosu imbikleri ile ilgili girişler vardır. Damıtmanın kaprisleri dokuz sayfayı kapsıyor. Uzun ve bazen uykulu denemeler dünyayı bölge bölge kapsıyor.

Bu pasajlar, kendinizi ve hatta belki de eşinizi, boşa gitme konusundaki ilginizin akademik bir arayış olduğuna ikna etmenize izin verecektir.

Bununla birlikte, bu tür her giriş için, unutulmuş bir barmenin ya da 1930’lardan uzak ama parlak bir barın ya da ihmal edilmiş bir yazarın ya da araştırmaya değer bir ruhun sıkı, esprili bir profili var. Klasik kokteyl tarifleri revize edildi ve güncellendi.

Toplayıcılar, garnitürler gibi sıkışmış. Örneğin, tatlı bitki likörü Galliano’nun girişinde, bunun neden barlarda bulunması gerektiğini öğreniyoruz: Uzun boyunlu şişe, bir barmenin doğaçlama bir şekilde kendine ihtiyacı olduğunda kapmak için idealdir. savunma.

İşte bu kitabın şüpheli göründüğü bazı şeyler: alcopops, Alexander Kokteyli (“sopa şekerden yeni çıkarılanlar için”, bir rehber kitap dedi), karıştırıcılar (dikkatli ellerde değilse), dublör garnitürler (yani, üzerinde şişmiş çizburgerler). Bloody Mary) ve sıcak tereyağlı rom, abartılıyor çünkü Wayne Curtis’in yazdığı gibi, “tereyağı genellikle kayganlaşıyor. ”

Editörler, Tom Cruise’un 1988 tarihli “Kokteyl” filminde gösterdiği türden “yetenekli” barmenliğe de karşı çıkıyorlar. ” Bu kuralın istisnası, şart koşacağım, Sam’in “Cheers” da bir bardak birayı barının köşesine kaydırma yeteneğidir.

Bu kitabın hayran olduğu şeyler arasında: Laird’s Bonded Apple Brandy; yoğun, çok soğuk buz kullanmak; bitkisel bir garnitürün nasıl “şaplak atılacağını” bilmek; sallamanın, karıştırmanın, yuvarlamanın ve fırlatmanın çeşitli yollarını anlamak; çamurlama, katmanlaşma, savurma konusunda sağlam bir tutuma sahip olmak.

Nuh Rothbaum Kredi. . . Ebru Yıldız

Martini uzun boylu sayılır. Benimkinin sarsılmasını severim çünkü her zaman daha soğuk görünürler ve yüzeyde kısa bir süre yüzen buz kristalleri ruhanidir. ben de benimkini seviyorum son derece kuru.

Bemelmans Bar’da uzun süredir barmen olan Tommy Rowles’ın 2018 Times ölüm ilanında, sırrının vermutu tamamen kullanmamak olduğunu okumaktan gizlice memnun oldum. “Bir şişe vermut,” dedi, “açıp bakmalısın. ”

Modern kokteyl ortodoksisi bana ya da Tommy’ye karşı nazik değil. Saunders, bir vermut sisi püskürten atomizörlerle ilgili bir girdide, “yanlışlıkla en iyi martinilerin sadece bir fısıltı vermut içermesi gerektiğine inananlardan” şikayet ediyor. ”

Sarsmaya karşı karıştırmaya gelince, Saunders cin “morarma”nın bir şey olup olmadığı konusunda ketumdur, ancak sallarsanız ipeksiliği kaybedersiniz ve daha da kötüsü baloncuklar ve aşırı seyreltme elde edersiniz. Saunders benim kahramanlarım arasında ama burada bir an için yollarımızı ayırıyoruz.

Bu kitapta votka martiniler uzun uzadıya ele alınmıyor, ancak editörlerin tamamen onaylamayacağını hissediyorum. Bu bahşiş için en iyi övgü, Lawrence Osborne’un muhteşem kitabı “The Wet and the Dry”da ortaya çıktı. Beyrut’ta bir barda votka martini içti ve zeytiniyle birlikte “istiridyenin dibindeki soğuk deniz suyu” gibi tadı olduğuna karar verdi. ”

Başka bir yerde, Wondrich – fotoğraflarda belli belirsiz bir St. Bernard’ı andırıyor, boynunun altına sarılı bir şişe brendi ile gelen türden – şişler “kuş banyosu büyüklüğünde” martini bardakları, kaçınılmaz olarak “içinde yüzen özlü bir limon kabuğu örgüsü ile servis ediliyor. o. ”

Barmen rehberleri, gece hayatı köşeleri, pazarlama broşürleri, günlükler, ucuz romanlar, içki dükkanı reklamları ve benzerlerinden oluşan heterojen bir yığın olan kokteyl tarihinin inşa edildiği kültürel kalıntılar konusunda mükemmel. ”

Bu materyalin kendi koleksiyonundan fotoğraflar metni göstermektedir. Sandıklara dalış yapan bir disk jokey gibi, derinlere inmek ve keşiflerini araştırmak için bir görevde. Her zaman olmasa da genellikle eski yöntemler olan işleri yapmanın en iyi yollarını teşvik etmek istiyor.

Bazen yeni bir kitap alırım ve kitabın yazılmasına eşlik eden onca kahveyi, banyo gezilerini ve burun temizliğini düşünürüm.

Bu kitabı tutarken ertesi sabahları düşündüm. Bir şikayetim varsa, o da şu başlıkta bir giriş olmamasıdır: “Hangover, the. ”