Jennifer Haigh ‘Merhamet Caddesi’nde

Bakec

Member
Abone ol: Apple Podcast’leri | Spotify | Dikişçi | How to Listen

Jennifer Haigh’in Richard Russo’nun incelemesinde “olağanüstü” dediği yeni romanı “Mercy Street”, Boston’da bir kadın kliniğinde çalışan Claudia. Aynı zamanda dışarıdaki protestocularla ilgili. Bu haftaki podcast’te Haigh, romanın kısmen bir kliniğin yardım hattında çalışırken kendi zamanından ilham aldığını söylüyor.

“Açıkçası ben kesinlikle bir seçim taraftarıyım yoksa bu klinikte gönüllü olmazdım” diyor Haigh. “Fakat bu deneyime kadar, bir insanın hayatında kürtajın gerçekte ne anlama geldiği hakkında çok az şey biliyordum. Ve bence bu, kürtaj hakkında güçlü inançları olan birçok insan için geçerli. Çoğu insan bu konuda çok şey bilmiyor. Bunun çok yaygın bir deneyim olduğunu düşündüğünüzde ironik, değil mi? Yaklaşık dört Amerikalı kadından birinin bir noktada kürtaj olacağını biliyoruz. Yine de bu prosedür etrafında öyle bir gizlilik ortamı var ki, çoğu bu konuda dürüstçe konuşmaktan çekinmiyor. Ve birçoğu bunu yaptıklarını kimseye söylemez. Sonuç olarak, ortalama bir insan bu deneyim hakkında çok, çok az şey biliyor.”

Megan Walsh yeni kitabı “The Subplot: What China Is Read and Why It Matters” hakkında konuşmak için podcast’i ziyaret ediyor.

Ve neden önemli? Walsh, “Bugünlerde Çin’i oldukça ikili terimlerle, dost ya da düşman olarak düşünmeye meyilliyiz” diyor. “Çin’de insanların gerçekten işlemeye ve düşünmeye çalıştıkları şeylere gerektiği gibi dikkat edersek – ki bu tuhaf, çeşitli, tuhaf, yenilikçi, bazıları korkunç, bazıları inanılmaz – alternatif bir yol buluyoruz gibi hissediyorum. kendimizi karşı tanımladığımız bir ülkenin kalbindeki karmaşıklıkları anlamak ve onu bir tür monolit olarak görmeden anlama fırsatımız var.”

Yine bu haftaki bölümde Elizabeth Harris’in yayıncılık dünyasından haberleri var ve Jennifer Szalai ve Molly Young yakın zamanda inceledikleri kitaplar hakkında konuşuyor. Ev sahibi Pamela Paul.

The Times eleştirmenleri tarafından bu hafta tartışılan kitaplar:

• Sebastian Mallaby

• tarafından yazılan “The Power Law” Dan Saladino
tarafından yazılan “Eating to Extinction” Bu bölüm ve genel olarak Book Review podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Bunları [email protected] adresine gönderebilirsiniz.