GALATASARAY HABERLERİ – Transferde futbolcuları nasıl ikna etti? Erden Timur deklare etti

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray Başkanvekili Erden Timur, sarı-kırmızılı kulübün YouTube kanalına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Timur, “Gelecek yıl için fazlaca kıymetli planlar yapıyoruz. Ayrıntı veremem. Şu anki rakiplerimiz üzere bizim de 5-6-7-8 ay vaktimiz var. Farklı stratejilerimiz var.” sözlerini kullandı. Timur, yaz transfer devrinde takıma katılan oyuncuların transfer süreciyle ilgili de konuştu.

Timur’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

6-7 KİLO VERDİM

Emanet iş güç. Bu süreçte 6-7 kilo verdim. Rahatladıktan daha sonra 3 kilo geri aldım. Daima de epeyce ağır çalışırım. Birinci sefer kilo verdim. Kendi işinde yanılgı yaparsan kendin bedel ödersin. Burada yanılgı yaparsan, bedelini sen ödemiyorsun.”

4 OYUNCU MEVCUT MAAŞLARINDAN DAHA AZINA GELDİ

“Aldığımız oyuncuların dördü, teklif aldıkları ve mevcut maaşlarından daha azına geldi. Başkaları tıpkı. Bir tane de 140 bin euro fazla verdiğimiz var. İnsan bence vizyona, samimiyete, kararlılığa ikna olur. Samimiyet kalbe geçer. Planımızı da ortaya koyduk.”

yeniden AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUZ

Orta vadeli planımızı söylemiş olduk, bu da yine Avrupa şampiyonu olmak. Projelerimizi anlattık. Bunları anlatırken, finansmanlarımızı da anlattık.”

GELECEK YIL İÇİN DEĞERLİ PLANLAR YAPIYORUZ

“Dört oyuncumuzun mukavelesi bir yıllık. Aslında yüksek maaş. Oliviera’nın mukavelesi dört yıllık. Porto’daki mukavelesi de dört yıllıktı. Maaşlar düştü. Bonuslar kısmı epeyce oldukça farklı. Çok ufak sayılar. Uzama opsiyonlarında 20-25 maç, birinci 11. 45 dakika koyduğumuz bir yerde uzatmalar dahil değil. Bunun hedefi oyuncunun başı rahat olsun istedik. Gelecek seneyi planlamak için birer yıllık planlamayı yaptık. Hangi yaşta olursa olsun, her oyuncu dört ve beş yıl mukavele ister. Bir yıllık mukavele sebebi oyuncunun ne kadar istediğini gösteriyor. Gelecek yıl için epeyce kıymetli planlar yapıyoruz. Ayrıntı veremem. Şu anki rakiplerimiz üzere bizim de 5-6-7-8 ay vaktimiz var. Farklı stratejilerimiz var. Scouting manasında farklı bir yapılanma oluşturacağız. Değişiklikler olacak. 7 başka bölgeye ayrılıyoruz. Oyuncu tahlil, takip kısmı farklı bir biçimde çalışacağız. Bunların izlenmesi yazılımla olacak. Hepsi gelecek yılki havuzu geliştirmek için olacak. Galatasaray yalnızca kendisine alacağı değil, alıp kiralayacağı oyuncular olacak. Yalnızca bizden yetişen oyuncudan para kazanmayacağız. Öteki kulüplere de göndererek geniş bir planımız var”