GALATASARAY HABERLERİ – Morutan’dan flaş Domenec Torrent ve Fatih Terim sözleri!

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaraylı futbolcu Olimpiu Morutan, Ajansspor’a açıklamalarda bulundu. İşte Rumen futbolcunun açıklamaları:

Nasıl bir çocukluk geçirdin?

Çocukluğum… Yalnızca futbola adadığım bir çocukluk… O denli geçti, ondan da gurur duyuyorum.

Çocukluk kahramanın kimdi?

hiç bir vakit bu biçimde bir kahraman seçmedim lakin beğendiğim futbolcular vardı. Ronaldo, Messi, Xavi’yi beğeniyordum.

Hagi ile birinci tanışma?

11 yaşında Danone Kupası’nda tanıdım Hagi’yi. Ve birinci tanıştığımda hayli heyecanlıydım. O kupada final maçını oynadık ve turnuvanın en düzgün oyuncusu seçildim; Hagi’nin elinden de en âlâ futbolcu kupasını aldım.

Galatasaraylı futbolcu Olimpiu Morutan, Ajansspor’a açıklamalarda bulundu. İşte Rumen futbolcunun açıklamaları:

Nasıl bir çocukluk geçirdin?

Çocukluğum… Yalnızca futbola adadığım bir çocukluk… O denli geçti, ondan da gurur duyuyorum.

Çocukluk kahramanın kimdi?

hiç bir vakit bu biçimde bir kahraman seçmedim lakin beğendiğim futbolcular vardı. Ronaldo, Messi, Xavi’yi beğeniyordum.

Hagi ile birinci tanışma?

11 yaşında Danone Kupası’nda tanıdım Hagi’yi. Ve birinci tanıştığımda fazlaca heyecanlıydım. O kupada final maçını oynadık ve turnuvanın en uygun oyuncusu seçildim; Hagi’nin elinden de en âlâ futbolcu kupasını aldım.

Transfer süreçlerinde neler yaşandı? Galatasaray’a gelmeye nasıl ikna oldun?

Doğrusunu söylememi isterseniz yalnızca gazetelerde okuyordum Galatasaray ile Steau Bükreş benim hakkımda görüşüyorlar diye ancak benim hiç bir bilgim yoktu. Transferden iki gün evvel bana söylendi Galatasaray’a transfer olacaksın diye.

Transferindilk evvel Fatih Terim aradı mı ya da Hagi’den tavsiye aldın mı?

Hayır Fatih Hoca da aramadı, Hagi’yle de görüşmedim.

Geldiğin vakit âlâ başladın ancak uzun müddet 90 dakika oynatılmadın. Fizikî olarak hazır değil yorumları vardı, fizikî olarak hazır mıydın?

Ben 90 dakika oynamaya her vakit hazırdım fakat Fatih Hoca üzerimdeki baskı artmasın diye bana maçtan maça daha fazla dakika verdi. birinci periyodu daha kolay atlatayım diye…

Transfer süreçlerinde neler yaşandı? Galatasaray’a gelmeye nasıl ikna oldun?

Doğrusunu söylememi isterseniz yalnızca gazetelerde okuyordum Galatasaray ile Steau Bükreş benim hakkımda görüşüyorlar diye ancak benim hiç bir bilgim yoktu. Transferden iki gün evvel bana söylendi Galatasaray’a transfer olacaksın diye.

Transferindilk evvel Fatih Terim aradı mı ya da Hagi’den tavsiye aldın mı?

Hayır Fatih Hoca da aramadı, Hagi’yle de görüşmedim.

Geldiğin vakit uygun başladın ancak uzun müddet 90 dakika oynatılmadın. Fizikî olarak hazır değil yorumları vardı, fizikî olarak hazır mıydın?

Ben 90 dakika oynamaya her vakit hazırdım ancak Fatih Hoca üzerimdeki baskı artmasın diye bana maçtan maça daha fazla dakika verdi. birinci periyodu daha kolay atlatayım diye…

Galatasaray Avrupa’da güzel giderken, ligde bunu niçin yapamadı?

Benim fikrim grup olarak Avrupa maçlarına fazlaca güzel konsantre oluyorduk. Marsilya, Lazio, Lokomotif Moskova ekipleriyle oynadık. Bütün konsatrasyon o maçlara yöneliyordu. Herbiçimde ligde o kadar konsantrasyon olmuyordu. Benim fikrim.

Dönemin kırılma maçı olarak gördüğün maç var mı?

Tam olarak bir maç söyleyemem fakat iki, üç maç oldu kaybettiğimiz… Umarım yeni döneme daha güzel başlarız ve şampiyonluğa oynarız.

Fatih Terim gittikten daha sonra uzun mühlet oynayamadın… Torrent’le bir uyuşmazlık mı yaşadın ya da diğer bir sorun mi var?

O sorunun karşılığını ben de bilmiyorum. Ben antrenmanda tıpkı biçimde çalışmaya devam ettim tahminen de daha da fazla çalıştım lakin hoca o denli bir karar aldı sorumlusu o. Ben birebir biçimde çalışmaya devam ediyorum hiç bir vakit da bırakmadım çalışmayı.

Galatasaray Avrupa’da yeterli giderken, ligde bunu niçin yapamadı?

Benim fikrim grup olarak Avrupa maçlarına hayli âlâ konsantre oluyorduk. Marsilya, Lazio, Lokomotif Moskova ekipleriyle oynadık. Bütün konsatrasyon o maçlara yöneliyordu. Herbiçimde ligde o kadar konsantrasyon olmuyordu. Benim fikrim.

Dönemin kırılma maçı olarak gördüğün maç var mı?

Tam olarak bir maç söyleyemem lakin iki, üç maç oldu kaybettiğimiz… Umarım yeni döneme daha âlâ başlarız ve şampiyonluğa oynarız.

Fatih Terim gittikten daha sonra uzun mühlet oynayamadın… Torrent’le bir uyuşmazlık mı yaşadın ya da diğer bir sorun mi var?

O sorunun karşılığını ben de bilmiyorum. Ben antrenmanda birebir biçimde çalışmaya devam ettim tahminen de daha da fazla çalıştım ancak hoca o denli bir karar aldı sorumlusu o. Ben tıpkı biçimde çalışmaya devam ediyorum hiç bir vakit da bırakmadım çalışmayı.

Dışarıdan utangaç görünüyorsun, ekipte bağlantı probelemi yaşadın mı?

Herkesle diyalog kuruyorum. Tahminen irtibata kapalı görünüyorum fakat o denli bir insan değilim. Sakin biriyim.

Taraftarlar seni epeyce sevdi lakin şu merak ediliyor gelip süreksiz biri mi olacaksın yoksa Hagi üzere iz mi bıracaksın? Nasıl bir gelecek düşünüyorsun?

Alışılmış ki Galatasaray’da kalıp şampiyonluk kazanmayı dilek ediyorum. Kim istemez Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü. Arzum Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak.

Kaptan Arda ile ilgili neler söylemek ister? Onun üzere meslekli bir futbolcuyla oynamak nasıl?

Arda üzere bir oyuncuyla birebir ekipte oynamaktan onunla birlikte egzersiz yapmaktan natürel ki epey büyük bir gurur duyuyorum. Çocukluğumda takip ediyordum Atletico Madrid’de, Barcelona’da oynarken… Çok beğendiğim bir futbolcu. Gururdan diğer söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Dışarıdan utangaç görünüyorsun, ekipte irtibat probelemi yaşadın mı?

Herkesle diyalog kuruyorum. Tahminen bağlantıya kapalı görünüyorum lakin o denli bir insan değilim. Sakin biriyim.

Taraftarlar seni fazlaca sevdi lakin şu merak ediliyor gelip süreksiz biri mi olacaksın yoksa Hagi üzere iz mi bıracaksın? Nasıl bir gelecek düşünüyorsun?

Alışılmış ki Galatasaray’da kalıp şampiyonluk kazanmayı dilek ediyorum. Kim istemez Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü. Arzum Galatasaray ile şampiyonluk yaşamak.

Kaptan Arda ile ilgili neler söylemek ister? Onun üzere meslekli bir futbolcuyla oynamak nasıl?

Arda üzere bir oyuncuyla tıpkı kadroda oynamaktan onunla birlikte egzersiz yapmaktan natürel ki hayli büyük bir gurur duyuyorum. Çocukluğumda takip ediyordum Atletico Madrid’de, Barcelona’da oynarken… Çok beğendiğim bir futbolcu. Gururdan öteki söyleyecek bir şey bulamıyorum.

Dünyada sempati duyduğu kadro

Şu anda Galatasaray’ı tutuyorum.

Dünyada en beğendiğin futbolcu?

Ronaldo ve Messi. Lakin umarım Ronaldo bir tane daha altın top kazanır.

En etkilendiği, en beğendiği kent?

Barcelona

Dünyada sempati duyduğu grup

Şu anda Galatasaray’ı tutuyorum.

Dünyada en beğendiğin futbolcu?

Ronaldo ve Messi. Ancak umarım Ronaldo bir tane daha altın top kazanır.

En etkilendiği, en beğendiği kent?

Barcelona

En beğendiği stat?

Camp Nou

Cica haricinde en güzel anlaştıği futbolcu?

Dediğim üzere bütün arkadaşlarıma saygılıyım, herkesle epeyce âlâ anlaşıyorum, bir isim vermek istemiyorum. Birinci geldiğim günden bu yana hepsi bana epey yeterli davrandı.

Hobisi?

Balık tutmak (Gülüyor)
Gezmeyi ve sinema izlemeyi seviyorum.

En beğendiği stat?

Camp Nou

Cica haricinde en âlâ anlaştıği futbolcu?

Dediğim üzere bütün arkadaşlarıma saygılıyım, herkesle epeyce âlâ anlaşıyorum, bir isim vermek istemiyorum. Birinci geldiğim günden bu yana hepsi bana fazlaca uygun davrandı.

Hobisi?

Balık tutmak (Gülüyor)
Gezmeyi ve sinema izlemeyi seviyorum.

Taraftara bildirisi?

Onları epey seviyorum. Bu sonuçlara karşın stada geliyorlar. Onları da mahçup ettik bu sene. Umarım onlara şampiyonluk ikram ederiz.

Türkiye Ligi?

Çok beğendiğim bir lig, epey hoş futbol oynanıyor, hayli kontratak oynanan bir lig.

Taraftara iletisi?

Onları fazlaca seviyorum. Bu sonuçlara karşın stada geliyorlar. Onları da mahçup ettik bu sene. Umarım onlara şampiyonluk armağan ederiz.

Türkiye Ligi?

Çok beğendiğim bir lig, epeyce hoş futbol oynanıyor, hayli kontratak oynanan bir lig.