GALATASARAY HABERLERİ: Galatasaray-Dinamo Kiev maçında dikkat çeken o detay! Arda Turan ve Hamza Akman…

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray, Ukrayna’daki savaştan ziyan goren çocuklara yardım için Dinamo Kiev ile karşılaşırken çabayı kazanan taraf 3-1’lik skorla Ukrayna temsilcisi Kiev oldu.

“Barış için maç” sloganıyla gerçekleşen maçtan Galatasaray’da teknik yönetici Domenec Torrent, Jankat Yılmaz, Buyruk Tintiş, Kaan Arslan, Zeki Mert Saki, Hamza Yiğit Akman, Özgür Baran Aksaka ve Beknaz Almazbekov üzere genç futbolculara müddet verdi.

17 YIL daha sonra ROLLER DEĞİŞTİ

Gayrette Galatasaray’ın eski kaptanlarından Ayhan Akman’ın oğlu Hamza Yiğit Akman birinci sefer forma giydi. Bu durum farklı bir tesadüfü de birlikteinde getirdi.

Galatasaray, Ukrayna’daki savaştan ziyan nazarann çocuklara yardım için Dinamo Kiev ile karşılaşırken çabayı kazanan taraf 3-1’lik skorla Ukrayna temsilcisi Kiev oldu.

“Barış için maç” sloganıyla gerçekleşen maçtan Galatasaray’da teknik yönetici Domenec Torrent, Jankat Yılmaz, Buyruk Tintiş, Kaan Arslan, Zeki Mert Saki, Hamza Yiğit Akman, Özgür Baran Aksaka ve Beknaz Almazbekov üzere genç futbolculara mühlet verdi.

17 YIL daha sonra ROLLER DEĞİŞTİ

Uğraşta Galatasaray’ın eski kaptanlarından Ayhan Akman’ın oğlu Hamza Yiğit Akman birinci defa forma giydi. Bu durum farklı bir tesadüfü de birlikteinde getirdi.

2005 yılında Galatasaray’daki birinci profesyonel maçında Ayhan Akman’ın yerine oyuna giren Arda Turan, bu sefer Ayhan Akman’ın oğlu Hamza’ya yerini bıraktı.

Bu manzara toplumsal medyanın konusu oldu. Fizikî manzara olarak da Ayhan Akman’a benzeyen Hamza oynadığı futbolla taraftarın da alkışını aldı.

ARDA’DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Maçın akabinde Instagram’da paylaşım yapan Arda Turan, hislerini bu biçimde tabir etti:

bu biçimdesi günler, maçlar genç kardeşlerimiz için fazlaca özeldir. 2005’teki Göteborg maçını hatırlıyorum, bir gün öncesinde içim içime sığmıyordu. Ali Sami Yen Stadı’nda çizginin öbür tarafında olmayı düşünmek bile fazlaca heyecanlandırıyordu beni ve altyapıdan o maç için takıma dâhil olan arkadaşlarımı. Tahminen epey kişi için kolay bir gündü lakin bilemiyorsunuz ki… tekrar o stada çıkabilecek misiniz, Galatasaray formasını ne kadar giyebileceksiniz, ulusal bir kanaldan yayınlanan bir maçta sevdikleriniz sizi o günden daha sonra da izleyebilecek mi? Bu heyecanı epeyce âlâ biliyorum, o yüzden bugün birinci kere konutumuzda Galatasaray taraftarının karşısına çıkan kardeşlerim için fazlaca memnun oldum. İnşallah hayal ettiklerinden de fazlasını yaşayacakları meslekleri olur, hem Galatasaray’a birebir vakitte ülkemize senelerca hizmet ederler. Hepsinin yolu, bahtı açık olsun.

2005 yılında Galatasaray’daki birinci profesyonel maçında Ayhan Akman’ın yerine oyuna giren Arda Turan, bu sefer Ayhan Akman’ın oğlu Hamza’ya yerini bıraktı.

Bu imaj toplumsal medyanın konusu oldu. Fizikî manzara olarak da Ayhan Akman’a benzeyen Hamza oynadığı futbolla taraftarın da alkışını aldı.

ARDA’DAN DUYGUSAL PAYLAŞIM

Maçın akabinde Instagram’da paylaşım yapan Arda Turan, hislerini bu biçimde söz etti:

bu biçimdesi günler, maçlar genç kardeşlerimiz için fazlaca özeldir. 2005’teki Göteborg maçını hatırlıyorum, bir gün öncesinde içim içime sığmıyordu. Ali Sami Yen Stadı’nda çizginin öteki tarafında olmayı düşünmek bile hayli heyecanlandırıyordu beni ve altyapıdan o maç için takıma dâhil olan arkadaşlarımı. Tahminen epey kişi için bayağı bir gündü ancak bilemiyorsunuz ki… tekrar o stada çıkabilecek misiniz, Galatasaray formasını ne kadar giyebileceksiniz, ulusal bir kanaldan yayınlanan bir maçta sevdikleriniz sizi o günden daha sonra da izleyebilecek mi? Bu heyecanı fazlaca düzgün biliyorum, o yüzden bugün birinci defa konutumuzda Galatasaray taraftarının karşısına çıkan kardeşlerim için hayli memnun oldum. İnşallah hayal ettiklerinden de fazlasını yaşayacakları meslekleri olur, hem Galatasaray’a birebir vakitte ülkemize senelerca hizmet ederler. Hepsinin yolu, bahtı açık olsun.

Alışılmış içlerinden birinin benim için başka bir yeri var… Ayhan Akman, Galatasaray’daki birinci kaptanlarımdandı. Kamplarda birebir odada kalırdık, kurduğumuz hayallerin birçoklarını yaşamak nasip oldu; fazlaca şükür. Bir gece uyumadan evvel, “bir gün oğlumuz olursa ikimiz de isimlerini Hamza koyalım” dedik birbirimize, ben Ayhan Akman’a hayran 16-17 yaşında bir çocuktum. Hamza bugün birinci sefer Ali Sami Yen’e çıkarken, birinci adımında yanında olmanın gururunu yaşadım. hayatının her anını bildiğiniz birinin gelişmenini, attığı adımları görmenin verdiği hazzı tanım etmek kolay değil. Kardeşi Efe ile birlikte, babası üzere, bu bayrak yarışında Galatasaray’a fazlaca şey vereceğini biliyorum ve o günler için sabırsızlanıyorum.

Natürel içlerinden birinin benim için başka bir yeri var… Ayhan Akman, Galatasaray’daki birinci kaptanlarımdandı. Kamplarda birebir odada kalırdık, kurduğumuz hayallerin birçoklarını yaşamak nasip oldu; epey şükür. Bir gece uyumadan evvel, “bir gün oğlumuz olursa ikimiz de isimlerini Hamza koyalım” dedik birbirimize, ben Ayhan Akman’a hayran 16-17 yaşında bir çocuktum. Hamza bugün birinci sefer Ali Sami Yen’e çıkarken, birinci adımında yanında olmanın gururunu yaşadım. hayatının her anını bildiğiniz birinin gelişmenini, attığı adımları görmenin verdiği hazzı tanım etmek kolay değil. Kardeşi Efe ile bir arada, babası üzere, bu bayrak yarışında Galatasaray’a hayli şey vereceğini biliyorum ve o günler için sabırsızlanıyorum.