Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus Dinamo Kiev maçı daha sonrası konuştu!

dedeefendi

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci haftasında Fenerbahçe, Dinamo Kiev’i mağlup etti. 2-1 biten maçın akabinde sarı lacivertli grubun teknik yöneticisi Jorge Jesus açıklamalarda bulundu.

İşte o kelamlar…

“Dinamo Kiev’in birinci yarıda yapmak istediği şey, taktik faullerle bizi durdurmaktı. 25. dakikada kalecileri vakit geçirmeye başlamıştı. Futbolda bunların olmaması gerekiyor. Ukrayna’da bu biçimde mi bilmiyorum lakin oyuncuların bunu yapmaması gerekiyor.”

“Lucescu’ya fazlaca hürmet duyuyorum. Teknik yönetici olarak kalitesini kanıtlamış bir isim lakin ona şöyleki bir tavsiyede bulunabilirim, maçın istatistiklerine bakabilir. Dinamo Kiev, daima Fenerbahçe’yi faul yaparak durdurmaya çalıştı.”

“Dinamo Kiev’in sıhhat grubu 8 kere alana girdi. Maçı nasıl izledi bilmiyorum lakin Lucescu’nun maçı güzel tahlil etmediğini düşünüyorum.”

“Futbolda 5 tane an vardır. Bunlardan biri de duran top. Biz de bunlara yeterli çalışıyoruz. Szalai ve Gustavo Henrique’in taç atışlarında Dinamo Kiev’e sorun yaratabileceklerini biliyorduk. Motamot bu biçimde oldu.”

“Lucescu’yla konuşmadım. Bugün bizi ofansif olarak durdurmak için art geriye fauller yaptılar, hakem de buna müsaade verdi. Bizi durdurmanın en güzel yolunun bu olduğunu düşündü. Maç boyunca 20’den çok faul yaptılar ve kaleye geldikleri birinci anda birinci şutları gol oldu.”

“Şampiyonlar Ligi elemelerinde onları eleyebileceğimizi düşünüyorduk, bugün de o yanıtı verdik. Fenerbahçe o kuvvetli imajını Avrupa’da kaybetti. Birinci emelimiz bu durumu tekrar bilakis çevirmek.”