FENERBAHÇE HABERLERİ: Eski hocasından İsmail Yüksek sözleri! “Ayağına gelen fırsatı…”

dedeefendi

New member
Süper Lig’e yaptığı transferlerle yeterli bir giriş yapan Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanıyor. UEFA Avrupa Ligi’nde de başarılı sonuçlar elde eden sarı lacivertlilerde şu sıralar gündemden düşmeyen bir isim var: İsmail Yüksek. Stefan Kuntz tarafınca A Ulusal Grup’ya birinci defa davet edilen İsmail’in hocası, başarılı oyuncu ile ilgili bilinmeyenlerine Sabah Spor ulaştı. F.Bahçe’nin 2 dönem evvel 3. Lig grubu Gölcükspor’dan transfer ettiği İsmail Yüksek, performansıyla yıldız üzere parlıyor.

Yapılan transferler daha sonrası kiralık gönderilecekler içinde yer alsa da teknik yönetici Jorge Jesus’un grupta tuttuğu ve gücüyle Portekizli çalıştırıcının orta alanda prensi olan İsmail, Stefan Kuntz tarafınca A Ulusal Kadro’ya birinci defa davet edildi. 23 yaşındaki orta sahayı, Gölcükspor’da teknik yöneticiliğini yapan ve eski bir futbolcu olan Taner Gülleri, anlattı.

“İSMAİL İLE GURUR DUYUYORUM”

gorevdeyken biroldukca gruba bu kadar yüksek potansiyeli olan bir oyuncuyu izlemesini tavsiye ettik. İsmail, o periyotta Türkiye’de 1999’lu isimler içinde en parlayan futbolcuydu. Bu düzeylere çıkabileceğini biliyordum, benim için sürpriz olmadı. Alt ligden Fenerbahçe’ye gitmek kolay değil. Ayağına gelen fırsatı epeyce hoş bir biçimde kıymetlendirdi. Emeği geçen bir hocası olarak sonuna kadar gururlanıyorum. Kaliteli ve fazlaca tempolu bir oyuncu. Orta alanda 8, 10 ve 6 numarada oynayabiliyor. Hatta kanatlarda da forma giyer.

Süper Lig’e yaptığı transferlerle uygun bir giriş yapan Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanıyor. UEFA Avrupa Ligi’nde de başarılı sonuçlar elde eden sarı lacivertlilerde şu sıralar gündemden düşmeyen bir isim var: İsmail Yüksek. Stefan Kuntz tarafınca A Ulusal Grup’ya birinci sefer davet edilen İsmail’in hocası, başarılı oyuncu ile ilgili bilinmeyenlerine Sabah Spor ulaştı. F.Bahçe’nin 2 dönem evvel 3. Lig takımı Gölcükspor’dan transfer ettiği İsmail Yüksek, performansıyla yıldız üzere parlıyor.

Yapılan transferler daha sonrası kiralık gönderilecekler içinde yer alsa da teknik yönetici Jorge Jesus’un ekipte tuttuğu ve gücüyle Portekizli çalıştırıcının orta alanda prensi olan İsmail, Stefan Kuntz tarafınca A Ulusal Grup’ya birinci sefer davet edildi. 23 yaşındaki orta sahayı, Gölcükspor’da teknik yöneticiliğini yapan ve eski bir futbolcu olan Taner Gülleri, anlattı.

“İSMAİL İLE GURUR DUYUYORUM”

gorevdeyken biroldukça kadroya bu kadar yüksek potansiyeli olan bir oyuncuyu izlemesini tavsiye ettik. İsmail, o periyotta Türkiye’de 1999’lu isimler içinde en parlayan futbolcuydu. Bu düzeylere çıkabileceğini biliyordum, benim için sürpriz olmadı. Alt ligden Fenerbahçe’ye gitmek kolay değil. Ayağına gelen fırsatı epeyce hoş bir biçimde kıymetlendirdi. Emeği geçen bir hocası olarak sonuna kadar gururlanıyorum. Kaliteli ve epey tempolu bir oyuncu. Orta alanda 8, 10 ve 6 numarada oynayabiliyor. Hatta kanatlarda da forma giyer.

“ARADAKİ FARKI ÇABUCAK KAPATTI”

Oyuncu yetiştirme konusunda bir derdimiz yok. Alt liglerden her dönem en az 5 futbolcu üst liglere çıkıyor. Kendi evlatlarımıza daha epeyce değer verirsek fazlasını da yetiştirme potansiyeline sahibiz. İsmail, 3. Lig’den gelmesine karşın vakit içerisinde Üstün Lig ile içindeki farkı kapattı. A Ulusal Kadro orta alanı fazlaca pahalı bir ismi kazandı. İsmail’in önü açık, Ay-Yıldızlı formayı da gururla taşıyacak ve bir daha kendini kanıtlayacaktır. Ulusal forma ona epey yakışacak.

EMRE MOR’U DA GELİŞTİRDİ

Tıpkı İsmail Yüksek üzere Emre Mor da Jesus ile bir daha doğdu. 68 yaşındaki çalıştırıcının defansif özelliklerini geliştirip grup oyununa daha yatkın hale getirdiği Emre, bu dönem Üstün Lig’de Fenerbahçe formasıyla en çok top kapan oyuncu oldu (8).

“ARADAKİ FARKI ÇABUCAK KAPATTI”

Oyuncu yetiştirme konusunda bir sorunumuz yok. Alt liglerden her dönem en az 5 futbolcu üst liglere çıkıyor. Kendi evlatlarımıza daha fazlaca ehemmiyet verirsek fazlasını da yetiştirme potansiyeline sahibiz. İsmail, 3. Lig’den gelmesine karşın vakit içerisinde Üstün Lig ile içindeki farkı kapattı. A Ulusal Kadro orta alanı epey kıymetli bir ismi kazandı. İsmail’in önü açık, Ay-Yıldızlı formayı da gururla taşıyacak ve bir daha kendini kanıtlayacaktır. Ulusal forma ona epeyce yakışacak.

EMRE MOR’U DA GELİŞTİRDİ

Tıpkı İsmail Yüksek üzere Emre Mor da Jesus ile bir daha doğdu. 68 yaşındaki çalıştırıcının defansif özelliklerini geliştirip ekip oyununa daha yatkın hale getirdiği Emre, bu dönem Harika Lig’de Fenerbahçe formasıyla en çok top kapan oyuncu oldu (8).