Çekya maçı öncesi Stefan Kuntz’dan Arda Güler kelamları: Beklediğimden çok daha olgun!

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Türkiye A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz ve oyunculardan Samet Akaydın, Çekya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

SAMET AKAYDIN: A ULUSAL GRUP İNANILMAZ BİR YER

A Ulusal Grup oyuncularından Samet Akaydın şu tabirleri kullandı:

“Diyarbakır halkına epey teşekkür ediyorum. Kusursuz bir ortam vardı, bizde âlâ oynayarak onlara bir galibiyet ikram ettik. Gaziantep’te de birebir ortam var, yarın da hoş bir oyunla galibiyeti Gaziantep halkına armağan etmek istiyoruz. A Ulusal Kadro inanılmaz bir yer. Burada olmaktan dolayı epeyce keyifli ve gururluyum. Buranın bana fazlaca şey katacağını düşünüyorum. Kolay bir sistem değil bunu oynamak, fakat ben bu sisteme alışığım. Fırsat gelirse elimden geleni yapacağım, umarım bana gelen fırsatı değerlendirebilirim.

Asla pes etmeyi sevmiyorum. Maçlara çıkarken Montella Hocam

“SALİH ÖZCAN VE FERDİ’Yİ KAZANDIRMAMIZ ÖNEMLİ”

A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un basın toplantısında öne çıkan kelamları şöyle:

“Farklı oyun anlayışı olan uygun oyuncuları kadromuza katabilmemizin en büyük sebeplerinden biri Türk gruplarının bu dönem başarılı olmasıdır. Genç oyuncular için istikrar epey kıymetli. Alanda deneyimli oyuncularla oynamaları onlar için daha âlâ olabilir. Genç oyuncular için istikrar fazlaca değerli. Alanda deneyimli oyuncularla oynamaları onlar için daha âlâ olabilir. Salih Özcan ve Ferdi üzere farklı bir ulusal kadroda oynayan oyuncuları da kazandırmamız kıymetli. Bunlar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzun vadeli bir seyahat bu. Biz kanılarımızı ve planlarımızı uzun vadeli yapıyoruz. İstenmeyen bir durum görülebilir. Biz bunun üzerinde devamlı ve istikrarlı bir biçimde çalışacağız.

“ÇEKYA GÜÇLÜ TAKIM”

Çek Cumhuriyeti kuvvetli bir kadro. Lakin biz kendimize odaklandık, kendi oyunumuzu nasıl alana yansıtabiliriz, mart ayına kadar kendimizi nasıl daha âlâ ve hazır hale getirebiliriz bunun sıkıntısındayız. Şöyle bir ortama alışkındım. Tahlil yaptığımızda oyuncularım benimle direkt diyaloğa girmelerini isteyen biriyim. Ancak burada da bir gelişme görüyoruz. Hamit ve Kenan Beyefendi bana bununla ilgili bilgi verdiler. Oyuncuların bize verdiği sinyaller ve beden lisanları farklı istikamete yanlışsız gidiyor ve biz bunun gücünü alıyoruz.

“ARDA BEKLEDİĞİMDEN OLGUN”

Arda Güler beklediğimden çok daha olgun. Bu biçim oyuncuların kulüplerinde ne kadar mühlet aldıkları değerli lakin hocalarının adaptasyon sürecini de göz önünde tutmalıyız. Oyuncudan birden çok beklentimiz olmamalı. Oyuncuyu yavaş yavaş o profile sokmak daha değerli.

“SİZDEN İNANÇ BEKLİYORUZ”

Yabancı hoca getiriyorsunuz, yerli hoca daha mantıklı olur deniyor. Yerli geliyor, yabancı daha mantıklı oluyor. Almanya’da da bu biçimde, herkes hocadan daha âlâ biliyor. Bize olan inancın yüksek olması lazım. En yeterli kadrosu alana yansıtmak istediğimiz grubu alana yansıtıyoruz. Bu yüzden sizden itimat bekliyoruz.”