BUTGEM, profesyonel eğitimlere başlıyor

Bakec

Member
BURSA (DÜNYA) – Bursa iş dünyasının ihracatının ve rekabetçiliğinin artırılması noktasında model projelere imza atan BTSO, mesleksel eğitime yönelik çalışmalarını da sürdürüyor. Mesleksel yeterlilikte marka olan MESYEB’den hizmet kesiminin nitelikli istihdamına katkı sağlayan BTSO Mutfak Akademi’ye kadar birfazlaca projeye imza atan BTSO, BUTGEM bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle de iş dünyasına güç katıyor. Her yıl 3 bine yakın gence meslek edindirme ve geliştirme kurslarıyla hizmet veren BUTGEM yeni bir eğitim programına start verdi.

200 kişi faydalanacak

BTSO liderliğinde şimdiye kadar düzenlediği 900’e yakın eğitim programıyla mesleksel eğitimde değerli bir deneyime sahip olan BUTGEM, yeni profesyonel eğitimler için duyuruya çıktı. 10’ar kişilik sınıflar halinde kurgulanan eğitim programları için yaş sonu yok. Üst seviye eğitimlerden 200’e yakın kursiyerin yaralanması hedefleniyor. Uzman takımı ve son teknoloji ile donatılmış dersliklerde yapılacak meslek geliştirme eğitimleri için müracaatlar, DOSAB’da yer alan BUTGEM binasında şahsen gerçekleştirilecek.

Tekstil dalına yönelik

Kar hedefi güdülmeden gerçekleştirilecek profesyonel eğitimlerin kategorileri de belirlendi. Dokumacılık bölümüne yönelik üst seviye eğitimler; ‘Tekstil Desen Tasarımı’, ‘Dokuma Kumaş Gramaj ve Maliyet Hesapları’, ‘Dokuma Kumaş Yorumlama’, ‘İplik Kriterleri ve Analizi’ eğitimlerinden oluştu. BUTGEM’de IBM Catia Program Eğitimi hafta içi ve hafta sonu formunda kurgulanırken; merkezde Solidworks-‘Solidcam Program’, ‘Otomasyon Sistemleri (PIC 1200)’ ‘Android İle Taşınabilir Programlama’, ‘3B Görselleştirme ve 3 DS Max’ eğitimleri de yapılacak. Profesyonel eğitimler kapsamında ayrıyeten 4 başka periyot olarak İngilizce kursları da planlanıyor.