Zooloji ve Org Şemaları

Bakec

Member
Frans Hals

Selamlar, kitaplar.

Önceki haber bülteninin bir okuyucusu (merhaba, @RidgewoodJoe!), önerilen kitaplardan birinin, Liza Cody’nin “Dupe”ının nüshalarının eBay’de şimdi 50 dolara gittiğini yorumladı. Bu merak uyandıran bir gelişmeydi. Birkaç hafta önce, eBay’den 19.90$’a kendi kopyamı satın almıştım, ki bu kullanılmış bir kitap için ucuz değil – ama 50$ değil! Tavsiyenin bir eBay fiyat artışına yol açıp açmadığını merak etmem gerekti. Bu benim niyetim değildi.

O anda aklıma kötü bir düşünce geldi. “Tatsız bir insan olsaydım, eski kitapları tavsiye ederek ve sonra dönüp eBay’de sahte bir kullanıcı adı altında fahiş fiyatlara kopyalar satarak büyük bir hamur yığını yapabilirdim.” Merak etme; Ben kötü değilim ve kolayca izlenebilir bir pompala ve boşalt planı yürüttüğüm için işimden kovulmak istemiyorum. (En azından HENÜZ değil.)

Ama @RidgewoodJoe değerli bir noktaya değindi. “Gizli mücevherler” önermenin bir sorunu da onları bulmak… zor olabilir. Umudum, bu kitapların, mücevherlerin genellikle toz içinde oyalandığı kütüphanelerde ortaya çıkarılabilmesidir. İkinci bir umut, bilgili bir yayıncının bu tür başlıkları not alması ve söz konusu kitabı hızla yeniden yayınlamak için harekete geçmesidir. (Bu daha önce bir kez oldu ve çok heyecan vericiydi!) Üçüncü bir seçenek, o 50 dolarlık kitabı ikinci plana atmak ve piyasa soğuyana kadar beklemek olacaktır.

Keşke her kitabın kendi kopyasının, kendi kendini suçlayan kenar boşluklarıyla birlikte, bir istekle yorum yapan ilk kişiye ücretsiz olarak gönderilebileceği bir sistem kurabilseydim. Ama en yakın postaneden bir mil uzakta yaşıyorum ve bu kuruma ne kadar değer versem de 90 dakikalık sıralarda bekleme sabrım tüm zamanların en düşük seviyesine yaklaşıyor.

Tüm bunlar, eğer baskısı tükenmiş kitapları daha yaygın bir şekilde elde edilebilir hale getirmek için fikirleri olan varsa: Ben kulaklarım. Bu arada, cüzdanınızı mahvetmeyecek kitaplara bağlı kalmaya çalışacağım.

Molly

“Kış Aşkı”, Han Suyin

Kurgu, 1962

Bu kayıt tüm lezbiyen zoologlarıma gidiyor. Biraz gürültü yapın hanımlar! Geri kalanınız ileri atılmadan önce, bu gümüşi, düşündürücü aşk ve dostluk romanının tadına varmak için yukarıdaki tanıma uymanız gerekmediğinin kanıtı olarak kendimi çabucak sunmalıyım.

Yıl 1944, yer Londra ve tüm genç erkekler savaşta. Kendimizi, zamanlarını memelileri inceleyerek ve maddi yoksunluklarda (bombalar patlıyor, borular donuyor) ve duygusal patlamalarda (bozulmuş ilişkiler, engellenmiş t
gezinmek için harcayan bir grup kadınla birlikte Horsham Bilim Koleji’nde buluyoruz. à tetes ).

Dağınık bahçeler ve dumanlı kafelerle dolu, kasvetli bir sinematik kitap. Çin ve Belçika kökenli bir hekim olan yazar, William Holden filmine uyarlanan “A Many-Splendored Thing”i yayınladıktan sonra ünlendi. Ama bence megahitinden 10 yıl sonra yazdığı bu küçük roman çok daha iyi!

İsterseniz okuyun: Sally Rooney, EM Forster, Todd Haynes filmi “Carol”
‘ten edinilebilir: McNally Editions

“Zor Satış”, Evan Hughes

Kurgu Dışı, 2022

“Opioid salgını hakkında başka bir kitap mı? Yanlış ağaca havlıyorsun hanımefendi, bende zaten çok var!” diyebilirsin. “Podcast’lerim ve Michael Keaton’ın oynadığı bir TV şovum bile var. Beni duydun, Michael Keaton. Bunu bu kadar özel yapan ne?”

Size söyleyeceğim. Gazeteci Evan Hughes, katkılarından dolayı krizin yeterince incelenmemiş bir köşesini seçti. Big Pharma’nın entrikalarına odaklanmak yerine, kanser hastaları için tasarlanmış bir fentanil spreyi geliştiren ve pazarlayan Insys Therapeutics adlı bir start-up’ta sıfırlar, ancak “bir şekilde”, Örneğin, orta derecede sırt ağrısı.

“Zor Satış” bunun nasıl olduğu sorusunu sorar (ve cevaplar). Cevabın bir kısmı kuruluş şemalarında yatıyor. Hughes, Insys’in şirketin her bir bileşeninin görevi kötüye kullanmak için bir başkasını suçlamasına izin veren bir bürokratik sistemi nasıl inşa ettiğini gösteriyor, bitmek tükenmek bilmeyen bir laf kalabalığı içinde: Satış temsilcileri yöneticileri suçladı, yöneticiler yöneticileri suçladı, yöneticiler suçluları suçladı. satış temsilcileri ve doktorlar, doktorlar satış temsilcilerini suçladı, herkes FDA’yı suçladı vb.

İsterseniz okuyun: Michael Lewis, prosedürler, Michael Mann filmi “The Insider”, Jane Mayer
Şuradan temin edilebilir: Penguin Random House

Neden…

• GELECEK KENDİNİZ için biraz dua edin
    — çünkü o kişi bitirdikten sonra harap olacak 1918’de yazılmış bu sinsi ve merak uyandıran dedektif hikayesi?

• En sevdiğiniz PHILIP ROTH romanı “The Ghost Writer” ise Joshua Cohen’in “The Netanyahus”una dalın?

• Sizden daha akıllı biri tarafından
    BİR ARGUMENTTE DAVRANILMA
    hissini gizlice yaşamak istiyorsanız, bu kısa ve üzücü sayfa çeviriciyi deneyin.

• Nasıl öğrenin Yılanın Derisini ?
Read Like the Wind

‘e kaydolun The New’daki kitaplara daha fazla dalın York Times

Rüzgar Gibi Oku’nun

geçmiş baskılarına bakın Dostça hatırlatma: Yerel kitaplığınızı kontrol edin kitaplar için! Birçok kütüphane, kopyaları çevrimiçi olarak ayırmanıza izin verir. [email protected]

adresine bülten geri bildirimi gönderin