Volodymyr Zelenskyj’in bir rüyası 30.000 rubleye mal oluyor

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Ev
çekişme
Volodymyr Zelenskyj’in bir rüyası 30.000 rubleye mal oluyor

Ukrayna cumhurbaşkanının Sibirya’da uykusunda bir adama görünmesi nedeniyle Rus ordusunu itibarsızlaştırma cezası verildi.

Ulrich Seidler

Volodymyr Zelenskyy sadece rüyalarda değil, Haber aracılığıyla da ortaya çıkıyor.  Burada, Kasım ayında NATO Parlamenter Asamblesi'nin genel kurulunda.

Volodymyr Zelenskyy sadece rüyalarda değil, Haber aracılığıyla da ortaya çıkıyor. Burada, Kasım ayında NATO Parlamenter Asamblesi’nin genel kurulunda.AP/dpa/Andrea Komaları

Sibirya, Chita’dan Ivan Losev rüyasını Instagram’da paylaştı ve bu rüya bir mahkeme duruşmasına ve Rus medyasında yer aldı. Rapor, Alman Basın Ajansı aracılığıyla uluslararası dağıtım buldu ve yazı işleri büromuza da ulaştı. Kusursuz kaynak durumunun dışında, rapora hemen inanıyoruz, çünkü gerçek bir diktatörlüğün uygun bir paranoyaya ihtiyacı var – ve bir rejimin yürütmesi, tebaasının bilinçaltında durursa zayıflık gösterir.

Ukraynalı selam

Losev, Kremlin başkanı Vladimir Putin tarafından emredilen Ukrayna cephesi seferberliğinin bir parçası olarak Ukrayna’ya gönderilmeyi ve bir eğitim kampına götürülmeyi hayal etmişti. O an Instagram’da ifade verdi, Selenskyj yanından geçti. Ve hayalet Lossev’e şöyle dedi: “Ah, Instagram hikayelerini gördüm. Ukrayna’ya şan olsun!” Ve muhtemelen daha çok refleks olarak, Losev rüyasında Ukrayna selamına olması gerektiği gibi cevap verdi: “Kahramanlara şan!”

Insta girişi ilgili makamlar tarafından okundu, yazarın Rusya ordusunu itibarsızlaştırmaktan suçlu bulunduğu ve 30.000 ruble (yaklaşık 450 avro) para cezasına çarptırıldığı bildirildi. Hızlı bir şekilde süreç başlatıldı ve tamamlandı. Lossew tarih hakkında bilgilendirilmedi, bu yüzden mahkemeye çıkamadı.

Düşünceler özgür değil

Şaşkınlık, Sibir.Realii internet portalıyla yapılan bir röportajda duyulabilir: “Hayal edemiyorum,” diyor Lossew, “40 yaşındaki bir gizli servis ajanı, asık suratla orada oturdu ve nasıl olduğuna dair hikayemi kopyaladı. Zelenskyj ortaya çıktı mı?!”

Ivan Losev’in soruşturması ve yargılanması, herhangi bir Zelenskyi hayaletinden daha gerçekçi görünmese de, bu Kafkaesk kabustan yakın zamanda uyanacağına güvenmemeli, cezayı ödemeli ve bunun son olmasını ummalı. Bu şekilde, deliliğin hesaba kattığı şey için gerçek ruble ödenir. Biri kendi payını bağışlamak ister çünkü bu hikaye Rusya’nın ne kadar çılgın olduğunu gösteriyor. Ne yazık ki, jeopolitik durum bunu daha az tehlikeli hale getiriyor.