Tom Felton, Kitapları Okumadan ‘Harry Potter’ Seçmelerine Katıldı

Bakec

Member
“Harry Potter” filmlerinde Draco Malfoy’u oynayan aktör, Tom Felton ile en çok satan anı kitabı “Beyond the Wand” hakkında bir görüntülü röportajın ortasında, ters taktığı mavi-gri beyzbol şapkasını çıkarır ve saçını karıştır. Parmak uçlarıyla ayırıyor, avucuyla vuruyor, sonra bileğinin hızlı bir hareketiyle yukarı kaldırıyor. Felton’ın bukleleri Slytherin günlerindekinden daha koyu – platinden daha fazla kum – ama onun ticari marka saçıyla kıpırdanmasını izlemek biraz Daniel Radcliffe’in gözlüklerini temizlemesini izlemek gibi. Hogwarts’ta perde arkasına bir göz atıyormuş gibi hissediyorsunuz.

İlk çıkışını 1 numaradan yapan “Beyond the Wand”, Felton’ın İngiltere, Surrey’de dört kardeşin en küçüğü olarak büyüdüğüne dair on yıllık karalama anılarının geveze ve geveze bir sonucu. kurtçuk”), sihirbaz olarak geçirdiği 10 yılın. “Bir Comic Con’da biri bana bir soru sorardı ve sonra ayrıldığımda aklım hala bu hikaye hakkında yarışıyor olurdu” dedi. “Bunu unutmamak için yazmak zorunda kalacağım. Bir şeyleri kaybetmekle gerçekten ünlüyüm ama bir şekilde tüm bu kağıt parçalarını saklamayı başardım.”

Felton’ın ifşaatlarından hangisi, eski tarz Beatles hayranlarını kısıtlamanın en iyi örneği gibi gösteren Potterhead’ler olarak bilinen nüfus için en şaşırtıcı olacak? “Sanırım ne kadar eğlendik?” Felton teklif etti. “Bu ve sanırım büyük olan Draco Malfoy rolüne nasıl dahil olduğum olacak. Esasen bana kitabın hangi bölümünü bir sinemada görmekten en çok heyecanlandığımı sordular ve panikledim, kitap hakkında hiçbir şey bilmediğimi çok iyi biliyordum. Ben de yanımdaki çocukla aynı şeyi söyledim ve yalan söyledim – oldukça kötü, sanırım çünkü yönetmen Chris Columbus yalanımı doğrudan gördü. Sanırım düşündüğü ilk an buydu: Draco.” (Yeni deneyime sahip olmayanlar için Draco, yetenekli bir sihirbaz olmasına rağmen kurnaz ve kötü niyetli bir ruhtur.)

Felton şöyle yazıyor: “Size 12 yaşındaki Tom’un seçmelere katılmasının bir sonucu olarak bazı Harry Potter kitaplarını alıp kaçmak için ilham aldığını söylemek isterdim ama öyle olmadı. Bence yardımcı oldu. Yapımcılar pek oyuncu aramıyorlardı; olan insanları arıyorlardı vardıbu karakterler.”

Spoiler uyarısı: Draco Malfoy o kadar da kötü değil; o sadece kötü insanlarla çevrili büyüdü. Ve onu somutlaştıran adamın genç nesil için sağlam bir tavsiyesi var: “Yalan söylemeyin çocuklar. Yalan söylememek iyi bir temel kuraldır.”

Elisabeth Egan, Book Review’da editör ve “A Window Opens”ın yazarıdır.