GALATASARAY HABERLERİ – Morutan’a şok tavsiye! “Takımdan ayrıl”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın geçtiğimiz yaz Steaua Bükreş’ten takımına kattığı Olimpiu Morutan, Domenec Torrent’in ekibin başına getirilmesinin akabinde yedek kulübesine hapsolmuştu

Sarı Kırmızılılar’daki geleceği büyük tartışma konusu hâline gelen 23 yaşındaki oyuncuyla ilgili olarak ülkesinin basını tarafınca ortaya atılan son sav ise gündem yarattı.

Romanya basınında, Romanya Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Edi Iordanescu’dan Morutan’a flaş bir tavsiye geldi.

Galatasaray’ın geçtiğimiz yaz Steaua Bükreş’ten takımına kattığı Olimpiu Morutan, Domenec Torrent’in grubun başına getirilmesinin akabinde yedek kulübesine hapsolmuştu

Sarı Kırmızılılar’daki geleceği büyük tartışma konusu hâline gelen 23 yaşındaki oyuncuyla ilgili olarak ülkesinin basını tarafınca ortaya atılan son argüman ise gündem yarattı.

Romanya basınında, Romanya Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Edi Iordanescu’dan Morutan’a flaş bir tavsiye geldi.

fotomac.com.tr editörü Kemal Tamtürk’ün derlediği haberde; Edi Iordanescu’nun genç yıldıza “Düzenli oynamak istiyorsan önümüzdeki yaz öteki bir kulübe transfer olmalısın.

Bu, ulusal kadroya geri dönüşünün tek yolu.” diyerek ayrılık desteğinde bulunduğunu sav edildi.

Öte yandan Torrent’in de meslektaşıyla yaptığı toplantıda yetenekli sağ açığa güvenmediğini ve bu niçinle daha deneyimli isimlere forma verdiğini söylemiş olduği açıklandı.

fotomac.com.tr editörü Kemal Tamtürk’ün derlediği haberde; Edi Iordanescu’nun genç yıldıza “Düzenli oynamak istiyorsan önümüzdeki yaz öbür bir kulübe transfer olmalısın.

Bu, ulusal kadroya geri dönüşünün tek yolu.” diyerek ayrılık desteğinde bulunduğunu tez edildi.

Öte yandan Torrent’in de meslektaşıyla yaptığı toplantıda yetenekli sağ açığa güvenmediğini ve bu niçinle daha deneyimli isimlere forma verdiğini söylemiş olduği açıklandı.

DEVRE ORTASINDA MALATYA’NIN KAPISINDAN DÖNDÜ

Ocak transfer periyodunda kiralık olarak gönderilmesi gündeme gelen Morutan için Yeni Malatyaspor’un devrede olduğu tez edilmişti.

Rumen yıldızın 6 aylığına Yeni Malatyaspor’a bedelsiz olarak kiralanacağı tez edilmiş ama transfer gerçekleşmemişti.

Olimpiu Morutan’ın menajeri Victor Becali, Ocak ayında yaptığı açıklamada “Şimdi ne yapacağız. Öbür bir teknik yönetici gelince bütün ekip gönderiliyor mu?

DEVRE ORTASINDA MALATYA’NIN KAPISINDAN DÖNDÜ

Ocak transfer devrinde kiralık olarak gönderilmesi gündeme gelen Morutan için Yeni Malatyaspor’un devrede olduğu argüman edilmişti.

Rumen yıldızın 6 aylığına Yeni Malatyaspor’a bedelsiz olarak kiralanacağı sav edilmiş ama transfer gerçekleşmemişti.

Olimpiu Morutan’ın menajeri Victor Becali, Ocak ayında yaptığı açıklamada “Şimdi ne yapacağız. Öteki bir teknik yönetici gelince bütün grup gönderiliyor mu?

Morutan’a büyük paralar ödendi. Morutan’dan daha yüksek kontratlı oyuncular var ekipten ayrılabilecek ya da kiralık gönderilebilecek” açıklamasını yapmıştı.

TORRENT’TEN ORUTAN AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, Morutan ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Torrent açıklamasında, “Morutan geçen gün Florya’da yalnız başına yemek yiyordu, onunla bağlantı güç olabiliyor.

Morutan’a büyük paralar ödendi. Morutan’dan daha yüksek kontratlı oyuncular var ekipten ayrılabilecek ya da kiralık gönderilebilecek” açıklamasını yapmıştı.

TORRENT’TEN ORUTAN AÇIKLAMASI GELMİŞTİ

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, Morutan ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Torrent açıklamasında, “Morutan geçen gün Florya’da yalnız başına yemek yiyordu, onunla bağlantı güç olabiliyor.

Yalnızca Rumence konuşabiliyor, kimi vakit tercümanı yanında olmuyor. Profesyonel olmanın yanında fazlaca da yeterli bir çocuk olduğu için herkes ona yardımcı olmak istiyor.

Çok absürt şeyler duydum, Morutan’ı yalnız bırakıyormuşuz, onunla ilgilenmiyormuşuz üzere.

Bunların hepsine karşılık verdim, benim hiç kimselerle bir sorunum yok. Bilhassa genç oyuncularla. Ne kadar zorluk çekiyorlarsa o kadar yanlarındayız” sözlerini kullanmıştı.

Yalnızca Rumence konuşabiliyor, kimi vakit tercümanı yanında olmuyor. Profesyonel olmanın yanında epey da uygun bir çocuk olduğu için herkes ona yardımcı olmak istiyor.

Çok absürt şeyler duydum, Morutan’ı yalnız bırakıyormuşuz, onunla ilgilenmiyormuşuz üzere.

Bunların hepsine karşılık verdim, benim hiç kimselerle bir sorunum yok. Bilhassa genç oyuncularla. Ne kadar zorluk çekiyorlarsa o kadar yanlarındayız” sözlerini kullanmıştı.