FENERBAHÇE HABERLERİ – Kanarya’nın genç yıldızı Arda Güler AEK Larnaca maçında kendini ispatladı!

dedeefendi

New member
Fenerbahçe’de AEK Larnaca galibiyeti kadar, Arda Güler’in performansı da sevinç yarattı… Bu dönem ikinci kere birinci onbirde baht bulan genç oyuncu, yeteneklerini bir daha sergiledi lakin bu kere gayretiyle de fark yarattı. Fotomaç’ın derlediği habere bakılırsa; sahadakaldığı 69 dakikada oyunun savunma tarafını de kusursuz oynayan Arda; 11 ikili çaba, 1 hava topu kazandı. 3 top kaptı, 2 pas ortası yaptı. Top rakibe geçtiğinde adamını daima kovalayıp, baskı yaparak defanstaki arkadaşlarını rahatlattı. Bu niçinle bir de sarı kart gördü. Arda’daki bu değişim ve gelişim, Jorge Jesus’un kendisi hakkında yaptığı ihtarları dinleyip, dersine çalıştığını gösterdi… Öte yandan Arda Güler hamlede da boş durmadı. 3’te 3 ile sahanın en çok adam geçen oyuncusu olurken, rakip yarı alanda yüzde 90.9 pas isabeti yakaladı. 1 şut pası verdi. Topla buluştuğunda izleyenlere keyifli anlar yaşattıi, tesirli işlere imza attı.

JESUS NE DEMİŞTİ?

Ardahemen çabucak 17 yaşında bir oyuncu. Herkes onu oynarken görmek istiyor. Fakat hala geliştirmesi gereken şeyler var. Oyuncunun bedelini biliyoruz. Adım adım öğrenmeli ve değiştirmeli kendisini. Fizikî manada epeyce kuvvetli değil, topsuz oyunda hayli süratli değil. Geliştireceği şeyler var. Yaşı niçini ile olağan bunlar. Topla hayli yetenekli bir oyuncu lakin futbol yalnızca bu değil. Futbolda yeteneğin yanına eklenmesi gereken şeyler var.”

ANNESİNDEN TEBRİK

Arda’nın annesi Serap Güler, AEK Larnaca galibiyeti daha sonrası Twitter üzerinden oğluna his yüklü bir bildiri gönderdi. “Zor doğumlardan hoş bebekler doğarmış, yeterli ki olmuşsun sen yeterli ki, hoş kalplim benim. Her şey senin kalbine nazaran olacak inanıyorum ben canımın içi” diyen Serap Güler’in paylaşımı fazlaca sayıda beğeni aldı.