FENERBAHÇE HABERİ: Dimitrios Pelkas’tan Muhteşem Lig eleştirisi!

dedeefendi

New member
Sezon başında Fenerbahçe’den, Championship ekiplerinden Hull City’ye giden Dimitrios Pelkas açıklamalarda bulundu. İngiltere ve Türkiye’deki futbol ortamını kıyaslayan yıldız oyuncu, Üstün Lig’de oynanan futbol hakkında da çarpıcı sözler kullandı.

Pelkas, “Öncelikle Fenerbahçe’den grup arkadaşım Ozan Tufan ile burada olmak hayli hoş. Ekip olarak daha uygun olmamız koşul ve bunun için biraz vakte muhtaçlık var. Buraya epeyce büyük bir kulüpten geldim ve ahenk sağlamam gerekiyor” dedi.

Yunan oyuncu ayrıyeten, “Bu ligde futbol epey süratli, daha fazla konsantre olmamız gerek. İdmanlara daha fazla odaklanmamız ve koçun ne istediğini dinlememiz gerekiyor. Hull City’ye transferim iki kulüp içindeki görüşmeler niçiniyle biraz vakit aldı. Lakin sonunda buradayım. Bu projede bulunmaktan dolayı hayli memnunum. Hoş, farklı ve daha evvel oynadığım ülkelerden değişik bir zihniyet. Hull, sevdiğim sakin bir kent zira dışarı çıkmayı epeyce seven bir adam değilim. Meskende dinlenmeyi ve futboluma konsantre olmayı seviyorum” halinde konuştu.

Sezon başında Fenerbahçe’den, Championship gruplarından Hull City’ye giden Dimitrios Pelkas açıklamalarda bulundu. İngiltere ve Türkiye’deki futbol ortamını kıyaslayan yıldız oyuncu, Üstün Lig’de oynanan futbol hakkında da çarpıcı tabirler kullandı.

Pelkas, “Öncelikle Fenerbahçe’den ekip arkadaşım Ozan Tufan ile burada olmak epey hoş. Kadro olarak daha düzgün olmamız kaide ve bunun için biraz vakte gereksinim var. Buraya fazlaca büyük bir kulüpten geldim ve ahenk sağlamam gerekiyor” dedi.

Yunan oyuncu ayrıyeten, “Bu ligde futbol hayli süratli, daha fazla konsantre olmamız gerek. İdmanlara daha fazla odaklanmamız ve koçun ne istediğini dinlememiz gerekiyor. Hull City’ye transferim iki kulüp içindeki görüşmeler niçiniyle biraz vakit aldı. Lakin sonunda buradayım. Bu projede bulunmaktan dolayı epeyce memnunum. Hoş, farklı ve daha evvel oynadığım ülkelerden değişik bir zihniyet. Hull, sevdiğim sakin bir kent zira dışarı çıkmayı hayli seven bir adam değilim. Konutta dinlenmeyi ve futboluma konsantre olmayı seviyorum” biçiminde konuştu.

Süper Lig ile Championship’i kıyaslayan 28 yaşındaki futbolcu, “Championship’te oyun epeyce daha süratli ilerliyor. Hakemler, hayli fazla düdük çalmıyor ve oyunu akışına bırakıyorlar. Ayrıyeten Championship’te VAR’ın olmaması da kıymetli. Örneğin Muhteşem Lig’de VAR’da epey fazla vakit kaybediyorduk.” tabirlerini kullandı.

Pelkas, “Antrenörle konuştum, bana inanıyor ve ekibe yardım etmemi istiyor, bu oyuna bağlı. kimi vakit farklı taktikler ve sistemler var. Her şeye hazır olmalıyız” dedi.

Süper Lig ile Championship’i kıyaslayan 28 yaşındaki futbolcu, “Championship’te oyun epey daha süratli ilerliyor. Hakemler, fazlaca fazla düdük çalmıyor ve oyunu akışına bırakıyorlar. Ayrıyeten Championship’te VAR’ın olmaması da kıymetli. Örneğin Muhteşem Lig’de VAR’da fazlaca fazla vakit kaybediyorduk.” sözlerini kullandı.

Pelkas, “Antrenörle konuştum, bana inanıyor ve ekibe yardım etmemi istiyor, bu oyuna bağlı. kimi vakit farklı taktikler ve sistemler var. Her şeye hazır olmalıyız” dedi.