Fatih Terim’den flaş itiraf! “Dönebilirim”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Fatih Terim Dünya Kupası daha sonrası İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio’ya röportaj verdi.

“İLK 3 MESSİ”
Arjantinli yıldız hakkında konuşan Fatih Terim, “Messi’de Maradonavari bir şeyler gördüm. 3 ay önceydi. Bir röportaj verdim ve orada bana göre tarihin en uygunlarını söylemiş oldum; Messi, Ronaldo, Maradona ve Pele… Dördü içinde bir sıralama yapmam gerekirse; birinci sıraya Messi’yi koyarım, ikinci Messi, üçüncü Messi ve daha sonra öbürleri. Maradona süper bir oyuncuydu. Ronaldo fazlaca kuvvetli. Ancak Messi öteki bir şey. Yeşil alanda istediği her şeyi yapabilir. Messi’yi hakikaten çok seviyorum.” dedi.

“NAPOLİ’Yİ DESTEKLİYORUM”

İtalyan teknik adamlar hakkında konuşan Terim, “Serie A’da Spalletti ismine memnunum. Mükemmel bir arkadaşım. Ona hürmet ve sevgim var. Bu yıl epeyce âlâ gidiyor. Umarım sonuna kadar bu biçimde götürebilir ve ligi kazanır. Napoli’yi şampiyonluk yarışında destekliyorum. Floransa benim ikinci konutum fakat Milan’da da çalıştım. Bu dönem Napoli’yi destekliyorum. Türkiye’de birkaç âlâ İtalyan antrenör var. Montella, hayli âlâ iş çıkarıyor. Bence âlâ olmaya devam edecek. Pirlo ve Farioli’yi de beğeniyorum.” tabirlerini kullandı.

“TEKLİF GELİRSE DÜŞÜNÜRÜM”
Terim, “Şampiyonlar Ligi’nde 3 İtalyan kadrosu uğraşa devam ediyor. İstanbul’daki finalde olmaları mümkün. Umuyorum, Spalletti ve Napoli İstanbul’daki finalde yer alır. İtalya’dan uygun bir teklif ve düzgün bir proje önerilirse düşünürüm. Öbür şeyler ilgimi çekmiyor.” dedi.