Davranışsal soru: Davranışsal sorular sorabilir miyim?

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Ev
çekişme
Davranışsal soru: Davranışsal sorular sorabilir miyim?

Köşe yazarı, Facebook yorumcularının önerisiyle yılın sonlarına bakar ve eylemlerini ve çalışmalarını özetler. Loud Daffke, mizah ve iyi bir ruh hali!

Ulrich Seidler

Davranışsal köşe yazarı alaka düzeyi üzerine düşünür.  İllüstrasyon benzer.

Davranışsal köşe yazarı alaka düzeyi üzerine düşünür. İllüstrasyon benzer.imago

Şimdi derinlemesine düşünme günleri yaklaşıyor ve davranışsal köşe yazarı bile geçen yıl tüm bu saçmalıkların ne hakkında olduğunu merak ediyor. Paylaşılan #davranışsal soruların altına düşüncelerini sosyal medyada bırakan yorumculardan kendisiyle ilgili meta düzey değerlendirmeler için ilham alıyor. Çaba için teşekkürler! Fark edilirsin!

Bununla birlikte, bu tepkilerin birçoğunun özellikle yazara ve gazeteye bu davranışsal soruların gereksiz olduğunu iletmek için yazıldığı hemen kabul edilmelidir. Ve tabii ki bu konuda haklılar, özellikle de dünyada ve şehirde baş edilmesi gereken birçok önemli şeyin olduğu argümanıyla bu itirazı destekleyebildikleri için. Ve yabancı çocukları rahatlatabilir misiniz, kreşe doğum günü pastası verebilir misiniz veya bir vegan olarak incir yiyebilir misiniz gibi alakasız sorularla değil.

Bu arada incirli olan yılın reyting rekortmeni oldu! İncire ve incir eşekarısına aşina olan bir kişi de temasa geçti ve ilk tepki olarak, beni – profesyonel ve kişisel olarak – meraklandıran ve temas kuran bir vurguyla metni yere vurdu. Tonu değiştiren ve nihayetinde bakış açılarımızın farklı olduğu bazı çok ilginç detayları ortaya çıkaran, amaca olan tutkuydu. Çelişkileri ayrıntılı bir röportajda açıklığa kavuşturduk, ancak ne yazık ki kamuoyuna açıklanmasına izin verilmiyor, çünkü kişi yayın iznini kısa sürede geri çekti. Varlıkları incir meselesine bağlı gibiydi biraz. Çok alakasız.

iki altın çerçeve

En sadık yorumculardan biri olan ve davranışsal bir soru sorduğumda tokmağını güvenilir ve özlü bir şekilde aynı noktaya düşüren NN, davranışsal bir köşe yazarı olarak işim bana zaman verdiğinde olduğum gibi bir tiyatro eleştirmenidir. İş için çok gerekli olan fikirlere ve özgüvene sahip, ateşli, çok yetkin, çalışkan ve hak eden bir çalışma arkadaşı.

anlamsız. Gereksiz. Bu ne olmalı? Kimsenin buna ihtiyacı yok. Katip notuna yazdığı, yani yüzüme söylediği değerlendirmesi kabaca bu. Her zaman sevimli emojiyi kapma dürtüsüne sahibim, ancak buna cesaret edemiyorum çünkü sanal ve gerçek iletişim arasında temel bir fark olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Sümükle ilgili en son davranışsal soruyla tekrar vurdu: “Böyle saçmalıklar hangi bölümde yayınlanıyor?” Özellikle itiraz tiyatro dramaturgu Carl Hegemann’ın atlamasına ve benim de yazmama yol açtığı için ona hemen sarılmak istiyorsunuz. beni o kadar utandıran bir tanıklık ki herkese göstermek istiyorum: “Söyle bana, neden bu kadar mizahsızsın, NN? Bunların hepsi ciddi, önemli konular, burada yetkin ve kapsamlı bir şekilde ele alındı ve ait oldukları yerde oldukça ciddi tartışmalar sayfasında yer alıyorlar. Hiç kendinize benzer sorular sormuyor musunuz? Yoksa buna izin verilmediğini mi düşünüyorsun?” Bunu altın rengiyle çerçeveledim. NN o zaman: “Hayır, bunu retorik olarak bile hayal etmiyorum ve kesinlikle başkalarına da değil; gürültülü Daffke, mizah ve iyi bir ruh hali!” Daffke, mizah ve iyi bir ruh hali! Bu ikinci bir karede geliyor.