Binance Hesap Silme Nasıl Yapılır?

anlatamadım

New member
Dünyanın en tanınan kripto borsalarının başında gelen Binance, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafınca tercih ediliyor. Faal bir biçimde kripto alım satımı yapmanızı sağlayan bu platform, kripto dünyasının en muteber platformlarından bir tanesi olarak biliniyor. Bu hususta çok fazla borsa bulunmasına karşın, Binance ortalarında en çok itimadı veren borsa olmasıyla bir arada en çok tercih edilen borsa olmayı da başarıyor. Hatta ülkemizde Thodex üzere olaylar daha sonrasında daha da fazla tercih edilmeye başlandı diyebiliriz. Şayet artık bir Binance üyesi olmak istemiyor ve kripto yatırımı yapmıyorsanız, binance hesabı silme nasıl yapılır diye merak ediyor olabilirsiniz. Sizler için ayrıntılıca anlattık.

Eğer kripto para yatırımı yapıyorsanız, Binance üzere borsalarda çok uzun mühlet geçiriyor olmalısınız. Zira, kripto borsasının çok hareketli bir borsa olması ötürüsıyla, yatırımınızın paha kaybetmemesi için daima bir takip içerisinde olmanız gerekiyor. Hatta, etrafınızda “kripto para ile kafayı bozmuş” arkadaşlarınız varsa, en çok vakit geçirdikleri uygulamaları listeleyebilirsiniz. Eminiz ki en üst sırada Binance yahut farklı kripto para borsalarına ilişkin uygulamalar bulunuyordur. Lakin şayet kripto yatırımı yapmak istemiyor yahut yatırımınız üzerinde başarısız olduysanız, binance hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, binance hesap kapatma nasıl yapılır rehberimize geçelim.

Binance hesap silme nasıl yapılır:

• Adım #1: Binance web sitesine gidin
  • Adım #2: Binance hesabınızda oturum açın
  • Adım #3: Sağ üst kısımdan profil simgesine ve akabinde Güvenlik’e tıklayın
  • Adım #4: Sayfayı aşağı kaydırın ve hesap hareketlerini bulun
  • Adım #5: Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın
  • Adım #6: Hesabı devre dışı bırak yahut hesabı sil seçeneğini tıklayın
  • Adım #7: Güvenlik adımlarını tamamlayın
  • Adım #8: Hesabı silin yahut dondurun
  • Binance hesabı devredışı bırakıldıktan daha sonra çabucak faal edilir mi?
Adım #1: Binance web sitesine gidin

ilk vakit içinderda, hesabınızı kapatabilmek için Binance web sitesine buradan gitmeniz gerekiyor. Hesabınız üzerinde ayarlamalar yapabilmek, hesabınızı silebilmek için en evvel oturum açmanız gerekiyor. Bunun için ise web sitesine yahut Binance taşınabilir uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.

Adım #2: Binance hesabınızda oturum açın

Yukarıda da söylemiş olduğimiz üzere, hesabınız üzerinde ayarlamalar yapabilmek için oturum açmanız gerekiyor. Bunun için sağ üst köşede bulunan Giriş Yap butonuna tıklayın ve hesabınızda oturum açın. Hesabınızda oturum açarken, tüm ayrıntıları yanlışsız girmiş ve güvenlik adımlarının istediği bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Aksi takdirde, birkaç yanlış girişten daha sonra platform bir sorun olduğunu tespit ederek hesabınıza yaptırım uygulayabilir.

Adım #3: Sağ üst kısımdan profil simgesine ve akabinde Güvenlik’e tıklayın

Binance hesabınızı silmek için Güvenlik ayarlarına erişim sağlamanız gerekiyor. Binance hesabınıza giriş yaptıktan daha sonra ana sayfa ile karşılaşacaksınız. Ana sayfanın sağ üst kısmındaki profil simgesine tıklayın ve açılan menüden Güvenlik ayarlarına gidin. Burada hesap güvenliğiniz hakkında tüm süreçleri yapabilirken, hem de Binance hesabınızı birkaç adımda devredışı bırakabilme imkanına sahipsiniz.

Adım #4: Sayfayı aşağı kaydırın ve hesap hareketlerini bulun

Güvenlik ayarlarını yapabileceğiniz sayfayı aşağı kaydırın ve hesap hareketleri ayarlarını bulun. Bulduktan daha sonra sağ tarafda bulunan Daha Fazla seçeneğine tıklayarak hesap hareketleri menüsünü açın. Bu menüde hesabınıza yapılan giriş süreçlerine kadar, hesabınızdaki tüm hesap hareketlerini çarçabuk görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede, hesabınıza yapılan kuşkulu bir girişi de çarçabuk fark edebilir, tedbir alabilirsiniz.

Adım #5: Hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayın

Bu ayarlara girdiğimizde, karşınızdaki tablonun üst kısmında hesabı devre dışı bırak seçeneğini bakılırsaceksiniz. Hesabınızı dondurmak yahut silmek için atacağınız birinci adım bu butondan geçiyor. çabucak sonrasındasında ise hesabı dondurma yahut silme süreçlerini başlatıyorsunuz.

Adım #6: Hesabı devre dışı bırak yahut hesabı sil seçeneğini tıklayın

Karşınıza hesabınızı dondurduktan daha sonra nelerin olabileceğini söyleyen bir ekip ikazlar çıkacaktır. Hakikat süreç yapmak için bu ihtarları kesinlikle okumalısınız. sonrasındasındasında aşağıda Hesabı Devre Dışı Bırak ve Hesabı Sil butonlarını goreceksiniz. Şayet hesabı devre dışı bırak seçeneğini seçerseniz, tıpkı toplumsal medya uygulamalarında olduğu üzere hesabınızı süreksiz olarak dondurmuş olursunuz. Lakin şayet Hesabı Sil derseniz, Binance hesabınız kalıcı olarak silinir.

Eğer Hesabı Sil butonu görünmüyorsa, büyük ihtimalle hesabınızda faal yatırımınız bulunuyor demektir. Hesabınızdaki yatırımınızı boşalttığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde, hesabı sil butonu etkin olmaz ve hesabınızı sırf dondurabilirsiniz.

Adım #7: Güvenlik adımlarını tamamlayın

İki butondan birisine bastıktan daha sonra, Binance sizden birtakım güvenlik adımlarını isteyecektir. Bunlardan en sıradani, e-posta adresiniz ve telefon numaranız oluyor. Binance, hesabınızın farklı bireyler tarafınca ele geçirilmemesi için pek güç güvenlik adımlarına sahip. Bu niçinle hesabınızı siliyorken bile, güvenlik adımlarından geçmeniz gerekmektedir. Bu adımları tamamlayın. Şayet hesabınıza kısa bir süre evvel aktivasyon yaparak giriş yaptıysanız, sizden güvenlik adımlarını istemeyecektir.

Adım #8: Hesabı silin yahut dondurun

Güvenlik adımlarını da tamamladıktan daha sonra hesabınızı çarçabuk silebilir yahut dondurabilirsiniz. Artık Binance ile rastgele bir ilginiz kalmamakla bir arada, şayet hesabınızı dondurduysanız bir süre daha sonra yenidendan etkin edebilme imkanına sahipsiniz. Lakin birebir şeyler, Binance hesabınızı sildikten daha sonra geçerli değil.

Binance hesabı devredışı bırakıldıktan daha sonra çabucak etkin edilir mi?

Binance hesabınızı dondurduktan daha sonra yeniden etkin etmek istediğinizi var iseyalım. Bu süreç, her ne kadar güç üzere görünse bile aslında pek kolay. Binance hesabınızı devredışı bıraktıktan birkaç saat daha sonra, yinedan faal etme hakkına sahipsiniz. birebir vakitte, olağan Binance hesabınıza giriyormuş üzere giriş ayrıntılarınızı girdikten daha sonra, hesabı etkin et butonuna basmanız kâfi. şüphesiz, bu butona bastıktan daha sonra Binance sizden bir grup güvenlik adımlarını tekrar isteyecek. aslına bakarsanız bir Binance kullanıcısıysanız, güvenlik adımlarına alışkın olmanız gerekir.

Sizler için Binance hesap silme nasıl yapılır sorusunu yanıtladık. Üstte da söylemiş olduğimiz üzere, Binance hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yatırımınızı tamamiyle çekmeniz gerekiyor. Aksi takdirde, hesabınızı sırf dondurabilirsiniz. Binance hesabı kapatma birkaç güvenlik adımını tamamladıktan daha sonra çok kolay bir süreç diyebiliriz. aslına bakarsan bir Binance kullanıcısıysanız, yaptığınız her sürecin güvenlik adımlarıyla dolu olduğunu biliyorsunuzdur. Bu niçinle, hesap silme tarafında da güvenlik adımlarının olmasını çok doğal karşılamalısınız. Sizler Binance kullanıyor musunuz? Binance hakkında tecrübelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.