Şık Bir Sanat Satıcısı ve İtalya Gezisi

Bakec

Member
Kredi. . . Diego Velázquez tarafından “Santa Rufina”

Ev dekorasyonu üzerine eski bir Terence Conran kitabını karıştırıyordum ve ilginç bir görüşle karşılaştım. Conran, tek bir lambanın veya görev ışığının okuma için bir tepe lambasından daha üstün olduğunu iddia ediyor, çünkü “bir ışık havuzu hoş bir yakınlık duygusu veriyor ve konsantrasyonu teşvik ediyor. ” Eğer bu doğruysa, bir el feneri veya far gibi son derece lokalize bir ışık kaynağı kullanarak konsantrasyon etkisinin artıp artmayacağını merak ediyorum. (Kitap okurken farlara küfreden birkaç kişi tanıyorum – ve elbette, bir battaniyenin altında gizlice kitap okuyan herhangi bir çocuk, el fenerinin ne kadar etkili olduğuna tanıklık edebilir.)

En uzak sonuca götürüldüğünde, aydınlatmak için bir lazer işaretçi kullanmayı bile deneyebilir. bir seferde tam olarak bir harf okurken göz doktorlarının bu uygulamaya karşı çıkacağını tahmin ediyorum. Okuma ışığı kurulumunuz konusunda seçici misiniz? Lütfen RLTW@nytimes’a bildirin. com, bazı yeni fikirler kullanabilirim.

Molly

<saat/>

“Duveen: Muhteşem Bir Sanat Satıcısının Samimi Portresi,” S. N. Behrman

Biyografi, 1952

Bu kitap konusu Joseph Duveen’i “tüm zamanların en muhteşem sanat tüccarı” olarak tanımlıyor. ” Buna ek olarak, onun aynı zamanda kurnaz bir finansör, tamirci, kahin, yalancı ve toplum mühendisi olduğunu da ekleyeceğim – belki de bu niteliklerin tümü yazarın orijinal beyanında yer alıyor. Şakacı fıkralar şeklinde anlatılan dahilerin biyografilerini seviyorsanız, bu kitap tam size göre.

Britanya doğumlu satıcının orijinal dehası, 19. yüzyılın sonlarında bir arbitraj fırsatını belirlemekti: Avrupa sanatla doluydu ve Amerika onu satın almak isteyen insanlarla doluydu. 17 yaşından itibaren Duveen, kıtalar arasında masa tenisi oynadı, birinde tablolara yüklendi ve diğerinde onları demiryolu patronlarına ve petrol baronlarına sattı. Ekonomik patlama dalgalarında sörf yaptı ve Kelly Slater’ın Backdoor’da sörf yapma şeklini tanrısal her şeyi bilme ve muazzam bir tarzla alt üst etti.

En sevdiğim anekdot kitabın ikinci sayfasından geliyor. Duveen, bir Yüksek Kilise dükünü rakip bir tüccardan dini bir tablo satın almaktan caydırmak istediğinde, sıradan (ve gülünç) bir şekilde, resimde tasvir edilen bir dizi melek’in “eşcinsel” olduğunu söyledi. Sonuç olarak, resim Duveen’in eline geçene kadar satış olmadı, bu noktada bu tür spekülasyonlar teklif edilmedi. Scruples: Sanat dünyasında onlara kimin ihtiyacı var?

İsterseniz okuyun: “Meydan”, zenginlerin çılgınlıklarını öğrenen eski dedikodu, ima, sinsilik

Şuradan temin edilebilir: Baskısı kalmadı, bu yüzden eBay’i deneyin veya Google’daki becerilerinizi test edin.

<saat/>

Elizabeth von Arnim tarafından yazılan “Büyülü Nisan”

Kurgu, 1922

Burada o kadar güneşli bir roman var ki, doktor olsaydım onu D vitamini eksiklikleri için reçete ederdim, neyse ki herkes için değilim. Dört bayan, Nisan ayında bir aylığına İtalya’da bir ortaçağ kalesi kiralar. Bayanlardan ikisi, Rose ve Lotty, kiliseden tanıdıklardır. Diğer ikisi – bir dul ve bir sosyetik – kira maliyetini azaltmak amacıyla yerleştirilen bir reklam aracılığıyla işe alınan yabancılardır. (Rose ve Lotty “yuva yumurtalarından” paylarını ödüyorlar ama yumurtalar emu boyutundan çok bıldırcın boyutuna daha yakın. ) Ortaçağ İtalyan kalesinin cennet gibi olduğu ortaya çıkıyor: Deniz bir uçurumun altında parlıyor, kiraz ağaçları çiçek açıyor. köpüklü, frezya kokusu her burun deliğini sarıyor.

Ancak kişilerarası manzara o kadar uyumlu değil. Sosyetik insan düşmanıdır; dul huysuz bir züppe. Yakında nazik bir bölge savaşı patlak verir: Kim “iyi” oturma odasının kontrolünü ele geçirecek mi? Kim bahçenin tarafsız bölgesini fethedecek mi? Ne Bir tür savaş yabancı bir düşmanın gelişini takip edecek mi? (Yabancı düşman Lotty’nin kocasıdır. ) Havalı bir tatil kan banyosuna mı dönüşecek yoksa kalenin büyüleri öfkeyi coşkuya dönüştürecek mi?

Bu büyücünün neredeyse her sayfası, bir atma yastığına kopyalanması için yalvaran bir cümle içeriyor. Bir menekşe sapıyla çevrelenmiş zümrüt işlemelerde şunları hayal edin: “ Her şey çok garip oluyor. Bunların ne kadar garip bir şekilde gerçekleştiği gerçekten şaşırtıcı. ”

İsterseniz okuyun:Kır çiçeklerini doğru bir şekilde tanımlamak, Barbara Pym, Merchant Ivory filmleri, evlilik olan tuhaf sözleşmeyi düşünmek

Şuradan temin edilebilir:: Penguen Rastgele Evi

<saat/>

Neden yapmıyorsun…

• Bu politik gerilim filminden uzak durun. YÜKSEK KAN BASINCI— tıbbi olaylardan yasal olarak sorumlu olmak istemediğim için mi?

• Arasında geçiş yap TANZANYA ve İSVIÇRE bir yazarın kötü niyetli bir gerilim romanında, ona eşit olana veya onu geçene kadar önermeyi bırakmayacağım. TANA FRANSIZCA kitap satışlarında?

• V. S. Naipaul’un müthiş zekasıyla kendinizi şımartın (ve bir Soğuk SIKIŞTIR bittiğinde)?

• Üzerinizdeki kayış SHERLOCK HOLMES DEERSTALKER ŞAPKA ve Balkanlar’da tıbbi bir gizeme mi atıyorsunuz? (Not: Bu bir makaledir, kitap değildir.)
The New York Times’daki kitaplara daha da dalın

Rüzgar Gibi Oku’nun geçmiş baskılarına bakın

Bülten geri bildirimini şuraya gönder:
RLTW@nytimes. com