Robert Gottlieb ‘Garbo’ ve ‘Babbitt’ Üzerine

Bakec

Member
Abone ol: Apple Podcast’leri | Spotify | Dikişçi | Nasıl Dinlenir

Yazar ve editör Robert Gottlieb, bu haftaki podcast’te çifte görev yapıyor. Lewis’in 20. yüzyılın ilk yarısında orta sınıf Amerika’nın dar görüşlülüğü ve uygunluğu hakkında en çok satan romanı olan “Babbitt”in 100. yıldönümü vesilesiyle Sinclair Lewis’in hayatı ve kariyeri hakkında konuşuyor. Ama önce, kültür üzerindeki etkisi, onu çevreleyen gizem duygusuyla eşleşen film yıldızı Greta Garbo’nun bir biyografisi olan kendi yeni kitabı “Garbo” hakkında konuşuyor.

“Etkinin gücünü anladım, ama gerçekten anlamadım – çünkü onun filmlerini izlememiştim, çok gençtim – ekranda ne olduğunu ve ekrana nasıl geldiğini gerçekten anlamadım. ilk etapta ekran. Gottlieb, her zamanki gibi onun hakkında yazmama neden olan şey meraktı” diyor. “Daha önce hiç kimse onun gibi görünmemişti ve o zamandan beri hiç kimse onun gibi görünmedi. Böylece bu niteliklerin neler olduğunun izini sürmek kitabın konusu oldu. ”

Carl Bernstein, yeni anı kitabı “Tarihi Kovalamak” üzerine konuşmak için podcast’i ziyaret ediyor. ” Kitap, Bernstein ve Bob Woodward’ın Watergate haberleriyle ünlü isimler haline gelmesinden yaklaşık bir zaman öncesini anlatıyor. “Haber Odasında Bir Çocuk” alt başlıklı Bernstein’ın anıları, o zamanlar Washington Post’un baş rakibi olan Washington’daki The Evening Star’da çalıştığı 1960-65 yıllarına odaklanıyor. . Henüz 16 yaşındayken kopyacı olarak işe alındı.

Bernstein, işe girmeden önceki hayatını “Bilardo salonunda çok zaman geçiriyordum” diyor. “Okulda çok kötü notlar alıyordum. Cumartesileri şehrin kötü bir yerinde düşük kiralı bir mağazada çalışıyordum. ” Gazetede daha net bir gelecek gördü. “Zamanlarının en büyük muhabirleri, çoğu bu haber odasındaydı. Ne yaptıklarını gördüm, ne yaptıklarını inceledim ve yapmak istediğimin bu olduğunu biliyordum. ”

Ayrıca bu haftaki bölümde Elizabeth Harris’in yayıncılık dünyasından haberleri var; ve Jennifer Szalai ve Molly Young, yakın zamanda inceledikleri kitaplar hakkında konuşuyorlar. Ev sahibi Pamela Paul.

İşte The Times eleştirmenlerinin bu hafta tartıştığı kitaplar:

• Stoizm hakkında kitaplar

• Barbara F. Walter tarafından “İç Savaşlar Nasıl Başlıyor”
Bu bölüm ve genel olarak Kitap İncelemesinin podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. onları gönderebilirsiniz kitaplar@nytimes. com .