HBO’nun Yeni Bir Sözlü Tarihi

Bakec

Member
Abone ol: Apple Podcast’leri | Spotify | Dikişçi | Nasıl Dinlenir

James Andrew Miller, en büyük kültürel kurumlarımızdan bazıları hakkında bir dizi sözlü tarih yazdı: “Saturday Night Live”, Yaratıcı Sanatçılar Ajansı ve ESPN. Yeni kitabı “Tinderbox”, HBO’yu 1972’deki başlangıcından dönüştürücü “Sopranos” yıllarından günümüze kadar takip ediyor.

Miller bu haftaki podcast’te “Beni etkileyen şeylerden biri insanların ne kadar duygusal olduğuydu” diyor. “Öncelikle HBO, insanların flört etmediği, evlendikleri bir yerdi. 20 yıldır, 25 yıldır, 30, 35 yıldır orada olan insanlar vardı. Kariyerleri için orada kaldılar ve buna çok ama çok bağlıydılar. Bununla övünmüyorum, ancak görüşmeler sırasında ağlayan, ertesi gün beni tekrar arayan ve ‘Şimdi PTSD’m var, yaşadıklarımın bir kısmını tekrar gözden geçirdim’ diyen en azından bir düzineden fazla insan vardı. ‘” Öğrendiğini söylüyor “Burası sadece insanların bir zaman saatinde girip çıktıkları bir yer değildi; hayatlarını yıkayan bir tsunami gibiydi. ”

Mayukh Sen, yeni kitabı “Lezzet Yapıcılar: Amerika’da Yemekte Devrim Yapan Yedi Göçmen Kadın” hakkında konuşmak için podcast’i ziyaret ediyor. ”

“Bu kitapta odaklandığım yedi kadından beşi artık aramızda değil” diyor Sen, “ve onların yokluğunda nasıl konuştuklarını ve kendilerini nasıl tanıtmak istediklerini gerçekten anlamak istedim. Dünya. Ve onları kendi sözleriyle konuşurken bulmayı gerçekten istedim. Bu yüzden, bunu bulmanın yolu, onların anılarını, anı pasajları içeren yemek kitaplarını veya yaşamları boyunca verdikleri ve bu tür bir filtre olmadan konuşmalarını gerçekten sunan herhangi bir röportajı bulmaktı. ”

Ayrıca bu haftaki bölümde Gregory Cowles ve John Williams okudukları hakkında konuşuyorlar. Ev sahibi Pamela Paul.

İşte bu haftanın “Okuduklarımız” bölümünde tartışılan kitaplar:

• Christopher Sorrentino’nun “Now Beacon, Now Sea”

• Amor Towles tarafından “Moskova’da Bir Beyefendi”

• Frank Rich tarafından “Hayalet Işık”

• Alysia Abbott tarafından “Peri Ülkesi”

• Mindy Lewis tarafından “İçerdeki Yaşam”
Bu bölüm ve genel olarak Kitap İncelemesinin podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. onları gönderebilirsiniz kitaplar@nytimes. com .