GALATASARAY HABERLERİ – Mertens’ten Okan Buruk sözleri! “Her şeyi biliyor”

Erdemitlee

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’ın dönem başı Napoli’den transfer ettiği 35 yaşındaki yıldız kulübün mecmuasına açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUZ”

Türkiye’ye geldiği birinci günde yaşadığı hislerini anlatan Dries Mertens, Birinci geldiğimiz vakit harika bir atmosferde karşılandık. Türkiye’yi ve İstanbul’u epey sevdik. Gelir gelmez çabucak mesken bakmaya başladık. Evvel semti bulduk, daha sonra da harika bir alanda yaşamaya başladık. Burada epey memnunuz. Bizim için hoş bir başlangıç oldu. Galatasaray’ı, İstanbul’u ve Türk beşerinin sıcaklığını fazlaca seviyoruz. Geldiğimiz daha birinci gün ne kadar hakikat bir tercih yaptığımı anladık.” dedi.

“BELKİ İSMİNİ MEHMET KOYARIZ”

Çocuğu hakkında konuşan Mertens, “Çocuğumuzun hayatımıza girmiş olmasından dolayı epey mutluyum. Daha evvel meskene geldiğim vakit yalnızca eşim vardı, olağan ki eşimi görmekten dolayı fazlaca memnunluk duyuyorum ancak artık bebeğimiz de var. Bu beni insan olarak epeyce fazla değiştirdi. Ciro, Napoli’de aslında Napolilere verilen bir lakapmış, benim de lakabım Ciro’ydu. Orada 9 sene yaşadıktan daha sonra oradan bir hatıra olsun istedik ve bunun için de oğlumuzun ismini Ciro koyduk.” sözlerini kullandı. Mertens’in eşi Katrin Kerkhofs, “Belki 2 yıl burada yaşadıktan daha sonra da Mehmet ismini verebiliriz.” dedi.

“MÜKEMMEL BİR BABA”

Katrin Kerkhofs, “Dries eksiksiz bir baba, geldiğinizde de gördüğünüz üzere oğluyla fazlaca ilgileniyor, biberon dahi veriyor. Onun dışında daima onunla vakit geçirmeye çalışıyor, ona bakıyor. Tahminen baba olarak eş olmaktan hayli daha uygun. Dries her ikisini de yapan epey başarılı bir kişi.

“MENEMEN, KEBAP YUMURTA”

Türk yemekleri hakkında konuşan, Dries Mertens, “Daha evvel de bahsetmiş olduğum üzere evvela Türkiye’de olmaktan dolayı fazlaca memnunuz. Buraya gelme sürecimiz, yerleşme ve gruba alışma sürecimiz epeyce hoş gelişti.” dedi. Kerkhofs, “Gündelik hayatta dışan çıkmak ve yeni restoranlar keşfetmeyi seviyoruz fakat daha küçük yerleri, mesela menemen, tavuk, yumurta ve kebap yenilen yerlere gidiyoruz. Ayrıyeten Nişantaşı’nda oturduğumuz için buradaki kafelerde oturmayı fazlaca seviyoruz.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKLER ÜLKESİYLE GURUR DUYUYOR”

Türkiye hakkında konuşan Mertens’in eşi Katrin Kerkhofs, “Türkler her vakit ülkesiyle gurur duyduğu için hoş olan bir yer var ise orayı çabucak bana tavsiye ediyorlar. Onun dışında internetten de hayli fazla araştırma yapıyorum. Sonuçta burası bir dünya kenti ve internette de epey fazla tavsiye bulunuyor.” dedi.

“DOLMABAHÇE, SULTANAHMET VE KARAKÖY”

Türkiye’de beğendiği yerler hakkında konuşan Katrin Kerkhofs, Dolmabahçe Sarayı’nı, Sultanahmet’i ve Karaköy’ü gezdik. Çok hoş yerler.” tabirlerini kullandı.

“KATRIN’İ 11 YAŞINDA TANIDIM”

Evliliği hakkında konuşan Dries Mertens, “11 yaşındaydım ve bir arkadaşım konutunda cümbüş düzenliyordu. Katrin de onun komşusuymuş. birinci vakit içinderda orada tanıştık. Olağan ki bu biçimdelar yaşımız küçük olduğu için bir şey olmadı fakat 16 yaşıma geldiğimde “Seninle vakit geçirmek istiyorum” diyerek ona açıldım. Let me love you, 18-19 yaşımızdayken diskoya gittiğimizde ortada bağ kurmak için dinlediğimiz müzikti. Evlilik teklifi nasıl oldu Katrin? Eşin Dries duygusal biri olarak görünüyor, gerçekte de o denli mi?

Katrin Kerkhofs, “En büyük sürpriz doğal ki oğlumuz. Bunun yanında epey süratli sürpriz yapar Dries. örneğin benim doğum günüm eylül ayında ve bir sabah uyandığımızda bana valizimi hazırlamamı söylemiş oldu. O gün Bodrum’a gittik. Ailemiz ve arkadaşlarımız da oradaydı. Bu yıl benim için yaptığı en son ve en hoş sürpriz buydu. Çocuğumuz için farklı, bizim için farklı bir müzik var. Çocuğumuz için olan Elton John’un “How wonderful life is” isimli müzik. Bizim müziğimiz da düğünümüzde çalan “Let me love you” isimli müzik.” sözlerini kullandı.

“BU KADAR HOŞUNU DAHA EVVEL GÖRMEDİM”

Galatasaray taraftarı hakkında konuşan Katrin Kerkhofs, “İç saha maçlarına oğlumla geliyorum. Lakin fazlaca ses oluyor ve bu yüzden Ciro’ya kulaklık taktık. Napoli’deyken ortam hoştu fakat bu kadar hoşunu daha evvel görmemiştim.”

“KEREM BENİ ÇOK GÜLDÜRÜYOR”

Galatasaray’da grup arkadaşları hakkında konuşan Mertens, Gruptan ve grup arkadaşlarımdan hayli mutluyum. Lakin geçen yılki aldığı makûs sonuçlardan daha sonra grup yenilendi, 13 tane yeni oyuncu geldi. Hepimiz bir arada yeterli işler başarmak ve grup olarak dönem sonunda şampiyon olmak istiyoruz. Kerem epey güldürüyor beni. Konuşmayı fazlaca fazla seviyor ve yüksek sesli konuşuyor. Çok güzel oluyor bu.” dedi.

“OKAN HOCA HER ŞEYİ BİLİYOR”

Okan Buruk hakkında konuşan Belçikalı yıldız, “Okan Hoca’nın bana karşı epey olumlu olduğunu düşünüyorum. Benim gelmemi hayli fazla da istemişti. Aslında eskiyi de temsil ediyor. Evvelce oyuncuydu, artık hoca ve bir daha düzgün işler başaracağını düşünüyorum. Zira her şeyi biliyor. Bizim tam olarak neye gereksinimimiz olduğunu lisana getirebiliyor.” dedi. Maurizio Sarri hakkında kelamlarına devam eden Mertens, “Kendisine epey hayli teşekkür etmek istiyorum zira ben olağanda sol kanat oynarken beni atak çizgisine aldı ve fazlaca fazla gol atmaya başladım onun yardımıyla. Mesleğimde değerli bir değişiklik yaptı. Bu yüzden epeyce teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

“10 NUMARA BÜYÜK SORUMLULUK”

10 numaralı forma hakkında görüşlerini söyleyen Mertens, “Biliyorum ki 10 numarayı daha evvel Metin Oktay giydi. Bu yüzden 10 numarayi almak büyük bir sorumluluk. Bunun kulüp tarihi için de ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Bu sorumlulukla en düzgün biçimde fazlaca büyük muvaffakiyetler yakalayıp en hoş biçimde anılmak istiyorum.”

“GURUR DUYUYORUM”
Galatasaray taraftarına ileti veren Mertens, “Burada olmaktan dolayı epey gurur duyuyorum. Bilhassa arkadaşlarım yurt haricinden gelip izledikleri vakit Türkiye Muhteşem Ligi’nin de ne kadar saygıdeğer bir lig olduğunu görüyorlar. Taraftarlarımıza vermek istediğim ileti da buraya bir şeyler kazanmaya geldim ve bunu kazanacağım. Galatasaray’a gelmedilk evvel bana Galatasaray’ın epey büyük bir kulüp olduğu söylenmişti ve geldiğim vakit da bunu gördüm. Aynca stadımızda oynamak da fevkalade bir his.” dedi.