Ann Patchett ‘Bu Değerli Günler’de

Bakec

Member
Abone ol: Apple Podcast’leri | Spotify | Dikişçi | Nasıl Dinlenir

Romancı Ann Patchett’in son kitabı “Bu Kıymetli Günler”, bir denemeler koleksiyonudur. İlk olarak Harper’s Magazine’de yer alan ve tam da koronavirüs pandemisi başlarken kanser tedavisi için Nashville’e taşınan bir kadınla olan yakın arkadaşlığını anlatan uzun başlık parçasıyla bağlantılı. Aynı zamanda bir Nashville kitapçısı sahibi olan Patchett, bu haftaki podcast’te koleksiyonu tartışıyor ve makale yazmanın yaratıcı hayatına nasıl uyduğundan bahsediyor.

“Roman yazarken bazen de denemeler yazıyorum ama bitirebileceğin bir şeyin olması harika” diyor. “Bir romana başlayabilirim ve onu bitirmem bazen üç yılımı alır ve ben yazarken kimse okumuyor. Bu yüzden bir deneme yazarsam, neredeyse bir işaret fişeği göndermek gibi olur: ‘Hala buradayım, hala hayattayım. ‘ Ben çok proje odaklı bir insanım ve bir şekilde bir deneme yazmak, örneğin Şükran Günü yemeği yapmaya bir roman yazmaktan daha yakın geliyor. Sanki, bunu yapacağım ve birkaç günümü alacak. Ama yıllarımı almayacak. ”

Brown Üniversitesi’nde siyaset bilimi profesörü olan Corey Brettschneider, modern özgürlük ve anayasal haklar konularında düzenlediği bir grup kitap olan Penguin Liberty serisi hakkında konuşmak için podcast’i ziyaret ediyor. Projenin okullarda kullanılmasını istediğini, ancak çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını umduğunu söylüyor.

“Profesörlerin bunu kullanmasını kesinlikle umardım, ancak gerçekten demokrasi olarak devam edeceksek – ve 6 Ocak hakkında öğrendikçe bunun abartı olduğunu düşünmüyorum. , Hükümetin neye benzemesi gerektiğine dair çok farklı bir fikir söz konusu olduğunda, şu anda halkın çoğunda hüküm süren bir tehdit altında olduğumuzu düşünüyorum. Ve onunla nasıl mücadele edeceğiz?” diyor. “Sanırım, herhangi bir savunulabilir, sağlam anlamda özgürlüğü savunacağımız fikrini gerçekten ciddiye almak için, onun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor ve bu da vatandaşların bu şeyler hakkında düşünmesi gerektiği anlamına geliyor. ”

Yine bu haftaki bölümde Alexandra Alter yayıncılık dünyasından haberler alıyor ve Dwight Garner ve Alexandra Jacobs yakın zamanda inceledikleri kitaplar hakkında konuşuyor. Ev sahibi Pamela Paul.

İşte The Times eleştirmenlerinin bu hafta tartıştığı kitaplar:

• Anna von Planta tarafından düzenlenen “Patricia Highsmith: Günlükleri ve Defterleri, 1941-1995”

• Michael Ignatieff tarafından “Teselli Üzerine”
Bu bölüm ve genel olarak Kitap İncelemesinin podcast’i hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. onları gönderebilirsiniz kitaplar@nytimes. com .